ניצחון לטראמפ: המועמדים הרפובליקנים ניצחו בבחירות בג'ורג'יה ובקרולינה

טראמפ: "שוב נחלה התקשורת המזויפת תבוסה מוחצת ומשפילה" – מדובר היה במערכת בחירות אגרסיבית ויקרה במיוחד לאחר שבמפלגה הדמוקרטית השקיעו מיליונים בניסיון להביך את מפלגת השלטון

טראמפ
טראמפ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המפלגה הרפובליקנית רשמה הלילה הישג נכבד בבחירות שנערכו במדינות וג'ורג'יה וצפון קורוליינה כאשר בתום מערכת בחירות אגרסיבית ורווית השמצות, גברו המועמדים הרפובליקנים על יריבם הדמוקרטי וזכו בבחירות.

יצוין, כי מדובר היה במערכת הבחירות המתוקשרת, האגרסיבית והיקרה ביותר אי פעם במחוזות, לאחר שבמפלגה הדמוקרטית החליטו לסמן את ג'ורג'יה הנחשבת מזה כשלושה עשורים למעוז רפובליקני מבוצר וקשה לפיצוח, ולהשקיע במדינה קמפיין של מיליונים במטרה לפרוץ את המחסום ולחולל את הבלתי ייאמן.

אחד הגורמים שהביאו את המפלגה הדמוקרטית להשקיע בג'רג'יה היא העובדה כי בסיבוב הראשון שנערך במחוז לפני כשבועיים, זכה מועמד המפלגה האלמוני ג׳ון אוסוף, יהודי־אמריקאי בן 30, בהישג סוחף כשהצליח לגרוף 48% מקולות הבוחרים וזאת בשעה שהתמודד אל מול עשרה מועמדים רפובליקנים.

מי שעלתה מולו לסיבוב השני הייתה המועמדת קרן הנדל שזכתה בסיבוב הראשון ב- 22 אחוזים.

הבחירות בג'ורג'יה נערכו בשל העובדה כי טראמפ החליט למנות את המושל פרייס לשר בריאות בממשלתו.

במידה והרפובליקנים היו נוחלים הפסד בבחירות, הרי שמעבר למכה המורלית שבתוצאה המאכזבת, לפי כל הפרשנים היה בכך רמז למידת שביעות רצון העם מתפקודו של הנשיא ויותר מרמז לקראת תוצאות בחירות האמצע שייערכו במהלך 2018.

יצוין, כי כצפוי התגייסו כלי התקשורת בארה"ב ברובם לטובת המועמדים הדמוקרטים.

בהודעה שפרסם לאחר פרסום התוצאות, הביע הנשיא סיפוק מהתוצאה ולעג לכלי התקשות על ה'חדשות המזויפות' שליוו את הקמפיין, "הנה שוב הוכח כי למה שמכונה 'פייק ניוז', אין תוחלת".

השארת תגובה