סוף עצוב: הסטודנט היהודי אמריקני ששוחרר מהשבי בצפון קוריאה נפטר

כשבוע לאחר ששוחרר במפתיע מהכלא הצפון קוריאני, הסטודנט היהודי האמריקני בן ה- 21 שנגזרו עליו 15 שנות מאסר עם עבודות פרך, הלך לעולמו – מאז ששוחרר היה האסיר נתון בתרדמת ממנה לא שב

מנהיג צפון קוריאה קים גונג און
מנהיג צפון קוריאה קים גונג און

כשבוע לאחר ששוחר באופן מפתיע מהשבי הצפון קוריאני, נפטר אוטו ורמבייר, הסטודנט היהודי אמריקני בן ה- 21 שנעצר במדינה לפני כשנתיים ונשפט ל- 15 שנות מאסר עם עבודות פרך.

ורמבייר נעצר לפני כשנתיים בעת שביקר במדינה העוינת כסטונדט, לאחר שהואשם בגניבת שלט תעמולה של השלטונות.

לאחר מאמצי תיווך של הממשל החדש בארצות הברית שכללו ביקורים של נציגים אמריקנים אצל האסיר, החליטה קוריאה הצפונית במפתיע לשחרר את האסיר לנפשו.

אלא שעם שחרורו הוברר כי הוא אינו בקו הבריאות ובתיעוד שחרורו מהכלא נראה ורמבייר כשהוא נתמך בעזרת שני אנשי משטרה וכשראשו שמוט, לאחר קבלת טיפול רפואי, הוא הוטס במצב של תרדמת בחזרה לארה"ב.

בהודעה שפרסם הנשיא טראמפ נאמר, כי "ארה"ב מגנה בחריפות את המשטר הברוטאלי של צפון קוריאה, בזמן שאנו מתאבלים על הקורבן האחרון של המשטר".

יצויין, כי צפון קוריאה עדיין מחזיקה בשלושה אזרחים אמריקנים, כאשר האחרון שבהם הנו מרצה באחת האניברסיטאות בארצות הברית, הוא נעצר לפני שבועות אחדים, שעה שביקש לעזוב את המדינה בתום ביקור קצר.

נשיא דרום קוריאה השכנה, גינה את מותו של האסיר ששוחרר במצב בריאותי ירוד, וקרא לצפון קוריאה להחזיר באופן מיידי את אזרחי מדינתו כמו גם את תושבי ארצות הברית המוחזקים על ידה.

השארת תגובה