באירוע רב רושם נחנך המרכז הרפואי החדש והמפואר של מכבי בשכונת מאור חיים בצפת

בטקס בהשתתפות רבני הקהילות, מנכ"ל מכבי, ראש עיריית צפת וסגנו, בכירי הקופה ואישי ציבור נקבעו המזוזות במרכז הרפואי החדש שנפתח לנוכח תנופת ההתפתחות של מכבי בעיר

הגה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א – רבה של קהילת ברסלב צפת, בקביעת המזוזוה
הגה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א – רבה של קהילת ברסלב צפת, בקביעת המזוזוה
>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

בטקס רב רושם שנערך השבוע בצפת, נקבעו המזוזות בפתח המרכז הרפואי החדש של מכבי בשכונת 'מאור חיים' בעיר ונחנך בית הרופאים במעמד מנכ"ל מכבי מר רן סער, ראש עיריית צפת אילן שוחט וסגנו אילן חסן.

את המעמד כיבדו בנוכחותם רבני הקהילות בצפת, הגה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א – רבה של קהילת ברסלב צפת, הרה"ג דוד זאב רייך שליט"א – רבה של קהילת צאנז צפת, הרה"ג מרדכי ביסטריצקי שליט"א – רב קהילת חב"ד צפת, הרה"ג חיים ישראל הורוביץ שליט"א -ראש כולל צאנז ומו"צ בעיה"ק צפת, גם הרה"ג דב קפלן שליט"א רב קהילת בני תורה צפת נתן את ברכתו לאירוע.

עוד השתתפו בטקס ראש חטיבת הבריאות והמשנה למנכ"ל מכבי פרופ' נחמן אש, ראש מחוז הצפון במכבי ד"ר גלית קאופמן, המנהלת התפעולית במחוז גב' חמדה שטויאר, הרופא המחוזי ד"ר דב בכר, המנהל הרפואי של מרחב צפת ד"ר שלומי ברטלר, הגב' ליטל כהן- מנהלת מרחב צפת-חצור, הגב' איריס מנחם-מנהלת מינהל מרחב צפת חצור, נציג מכבי מר אליעזר האופט, חבר מועצת העיר הרב נחמן גלבך, מר שאול כמיסה, רופאי המרחב ד"ר דרמון , ד"ר בן שושן, ד"ר גרשוני , ד"ר אוראל, ד"ר שטרן ועובדי המרחב. כן בלטו בנוכחותם מתאמי קשרי הקהילה של מכבי בצפת, הרב יהושע שמרלר והרב חיים לוי ומנהל השיווק של מכבי למגזר החרדי, הרב משה שלזינגר.

הגה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א קבע את המזוזה בכניסה הראשית, בדבריו במעמד שיבח את הנהלת מכבי על שהשכילה לפעול ולהשקיע משאבים רבים בנושא קידום בריאות, הרב שליט"א ציין כי הוא חבר במכבי עשרות בשנים והוא מרוצה מאד מרמת השירות ומשירותי הרפואה הניתנים, והוא מברך על כך שמכבי פתחה את המרכז הרפואי החדש בתוך השכונה ואיחל הצלחה רבה לכל העוסקים במלאכה. כן ציין לשבח את פעילותם המסורה של מתאמי קשרי הקהילה הרב יהושע שמרלר והרב חיים לוי.

הרה"ג דוד זאב רייך שליט"א קבע גם הוא מזוזה, ודיבר על החשיבות העניין שמכבי פתחה מרכז רפואי בתוך הריכוז החרדי תוך התאמה מלאה לצורכי המגזר והוא כחבר מכבי מודה על השירות האישי והמקצועי שניתן במקום. גם הרה"ג מרדכי ביסטריצקי שליט"א שאף הוא קבע מזוזה דיבר על חשיבות קידום הבריאות ועל כך שמכבי פועלת רבות בנושא וזה מצווה ראשונה במעלה. גם הרה"ג חיים ישראל הורוביץ שליט"א קבע מזוזה במרכז החדש.

ראש המחוז ד"ר גלית קאופמן מציינת כי המרכז הרפואי החדש בשכונת 'מאור חיים' נבנה בהלימה תרבותית מלאה מתוך הבנה לצרכי התושבים, המרכז הרפואי החדש נחנך במסגרת תנופת ההתרחבות במחוז הצפון ובהתאם להתפתחות ולצמיחה של מכבי בעיר. וניתנים בו מיטב שירותי הרפואה ברמה הגבוהה ביותר.

כן ציינה כי מרכז זה מצטרף לשדרוג המרכז הרפואי בשכונת 'נוף טליה' והרחבת הפעילות במרכז הרפואי ברחוב ירושלים 72 בעיר העתיקה, הכולל גם בית מרקחת "מכבי פארם", חדר אחיות גדול ומרווח, מעבדה גדולה, מכון פיזיותרפיה חדיש, מערכת ניהול תור מתקדמת ומערכות מותאמות לקהל חרדי. לצד זאת מקדמת מכבי שורה של יוזמות לקידום אורח חיים בריא בקהילה. כל פעילות מכבי בצפת מתואמת עם רבני הקהילות, תוך התאמת והנגשת השירות לכלל הציבור.

נציג מכבי מר מר אליעזר האופט שיבח בדבריו את הנהלת מכבי שהיתה הנחשון להקים סניפים מתקדמים עם שירותים מיוחדים ומקצועיים, והודה באופן איש למנכ"ל על האוזן הקשבת שלו לטובת צורכי החברים, כן הודה למנהל המרחב היוצא מר רם נורקין ולמנהלת המרחב החדשה הגב' ליטל כהן, וכמובן לראש המחוז שפועלת רבות למען בריאות הקהילה.

המרכז הרפואי החדש של מכבי נמצא במרכז המסחרי ברחוב צה"ל 4 בקריית 'מאור חיים' בצפת, וניתנים בו מיטב שירותי הרפואה ברמה הגבוהה ביותר – בייחוד בהגנשת השירות הרפואי הראשוני. במרכז הרפואי החדש ניתנים שירותי רופא משפחה, רופא ילדים, מרפאת אחיות, רפואת נשים, נוירולוג ילדים ושירותי מעבדה.