ילדים והורים טעמו ובחרו – 'שוש החדש' הכי טעים

שטראוס פריטו ליי משיקה את "שוש החדש" מתכון חדש ומשופר לחטיף "שוש" המוכר • במחקר טעימה עיוורת שנעשה באייר תשע"ז – מאי 2017 בקרב 240 ילדים והורים, נמצא כי 'שוש החדש', חטיף הבוטנים המוכר, במתכון המשופר – הינו חטיף הבוטנים המועדף

עלית - שוש בטעם המשופר- יוני 2017
עלית - שוש בטעם המשופר- יוני 2017

אין ספק שישראלים אוהבים חטיפי חמאת בוטנים, ולמעשה רבע מן המכירות בקטגוריית המלוחים – הינם של חטיפי חמאת בוטנים. חטיפים מסוג זה קיימים גם בעולם, אבל לצרכן הישראלי יש העדפת טעם ספציפית לחטיפים מסוג זה.

מתוך מחויבות לספק לצרכנים את מגוון המוצרים שהם אוהבים, צירפה עלית ב-1994 את חטיף 'שוש' – חטיף בוטנים אפוי, המזוהה עם דמות החיפושית החמודה, בשם שוש.

בימים אלה מציגה שטראוס פריטו ליי את חטיף "שוש החדש" במתכון משופר, בעל טעם עשיר של חמאת בוטנים ובמרקם נמס בפה שדורג במקום ראשון בטעם והעדפה בקרב ילדים והורים.

החטיף אפוי, אינו מכיל חומרים משמרים, מועשר בוויטמינים ובברזל וללא צבעי מאכל. חטיף השוש החדש מכיל פחות נתרן (390 מ"ג לעומת 447 מ"ג במתכון הקודם), פחות שומן רווי (5.9 גרם, לעומת 9.1 במתכון הקודם).

סקרנים לדעת כיצד מכינים שוש?

בשלב הראשון גורסים כמויות עצומות של תירס ומעבירים אותו תהליך של דחיסה חימום וחיתוך לחטיפים קטנים. בשלב השני מעבירים את החטיפים לתוף גדול ומצפים אותם בחמאת בוטנים. בשלב האחרון החטיפים נארזים בשקיות ומועברים לחנויות, כדי שאתם תוכלו ליהנות.

חטיף שוש משווק במשקלים: 20 גר', 65 גר', 80 גר' ומארז 10 יח' * 20 גר'

כשרות: בד"צ העדה החרדית

השארת תגובה