"המשטרה לא עוזרת בכלום" • אמוציות ותחינה לעזרה בחיפוש אחר הצעיר

החיפושים אחר הצעיר נתן חגאני מבני ברק שטבע בכנרת: אשתו נזכרת באביה שטבע לנגד עיניה, מטיחה האשמות במשטרת ישראל ומתחננת 'בואו לסייע בחיפושים'

חיפושים בכנרת
חיפושים בכנרת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מור, אשתו של הנעדר בכינרת, נתן חגאני, יוצאת בביקורת נוקבת וקשה על מאמצי החיפוש של משטרת ישראל אחר בעלה.

מור כתבה בפוסט כי היא מתחננת לעזרה של עם ישראל, וסיפרה את סיפור הטביעה "באנו לשישי – שבת בטבריה רצינו קצת להנות בכנרת לפני שמגיעים למלון… בעלי, אח שלו והחבר קפצו לשנייה לשמים להתרענן, בעלי לא החזיק מעמד וטבע מול העיניים שלי."

מור המשיכה את הפוסט בביקורת קשה על המשטרה ואמרה כי "המשטרה לא עוזרת בכלום ולא עושה כלום. אני יושבת מול הכנרת חסרת אונים, בוכה, נקרעת שבעלי פה מולי, בתוך המים, ואף אחד לא עושה כלום בשביל להחזיר לי אותו".

בפוסט גם כתבה שאיבדה את אביה בגיל קטן בבריכה "הוא טבע לי מול הפנים, ועכשיו, בפעם השנייה, אני עוברת את אותו הסיוט עם בעלי הטרי, אהבת חיי."

מור ביקשה נואשות ש"מי שיכול לבוא לעזור בחיפושים – שיגיע לכינרת, חוף קוקו האט, בבקשה, אני אבודה ורק רוצה שיחזירו לי את בעלי אליי. תעזרו לי לעורר את המדינה, את ראש עיריית טבריה, ראש הממשלה וכל מי שיש לו כוח להחזיר אליי את בעלי." ושיתפללו ל"נס לנתן בן יונה, שיחזור אליי."

משטרת ישראל הגיבה לדברים ואמרה כי: "בניגוד לנטען משטרת ישראל מפעילה את כלל האמצעים הטכנולוגים והיחידות המקצועיות לטיפול באירוע מצער זה, מרגע קבלת הדיווח ביום שישי ועד לרגעים אלו פועלים עשרות שוטרים ומתנדבים ביום ובלילה, בים ,באוויר וביבשה בניסיון לאתר את הנעדר בפרק הזמן הקצר ביותר. אנו נמשיך לפעול בכל שעה עם כלל הכוחות והאמצעים עד לאיתורו של הנעדר על מנת להקל ולו במעט על סבלה של המשפחה".

בנוסף, דיווחה המשטרה כי ביום הרביעי נמשכו הסריקות לאורך שעות הלילה ע"י שטורי שיטור ימי וניידות משטרה שסרקו את ציר החוף בניסיונות איתור, אתמול הצטרפו לחיפושים צוות מחיל הים, לצד כוחות משטרה מתוגברים הכוללים שטורי שיטור ימי, פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב, עם מסוק משטרה ורחפן שישולבו בהמשך. כל אלו מרחיבים את מאמצי החיפוש בים, ברצועת החוף, ומהאוויר.

המשטרה מסרה עוד והדגישה את כללי הבטיחות: "אנו חוזרים ומדגישים מספר כללי בטיחות לציבור הנופשים באזור חופי הכנרת ולקראת חופשת הקיץ: יש להיכנס למים רק בחופים המוכרזים המעניקים שירותי הצלה. אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות. אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרני ים עקב סכנת היסחפות. ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד, בדגש לילדים קטנים, אלא בלוויית אדם נוסף. אין להיכנס למים תחת השפעת אלכוהול".

השארת תגובה