חוזרים למלחמת הדת: יש עתיד מתנגדת לרב נוסף ברחובות

בעקבות אישור מועצת העיר רחובות לתקן עבור רב ספרדי לעיר, יוזם חה"כ אלעזר שטרן ביטול התקן "מסר פלגני וגזעני, אין שום בעיה שיהיה רב אחד" • כל הפרטים

ח"כ אלעזר שטרן (צילום: דוברות הכנסת)
ח"כ אלעזר שטרן (צילום: דוברות הכנסת)

הבחירות לרבה של העיר רחובות מגיעים לדיון במליאת הכנסת, חה"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) יוזם הצעה לסדר לדיון מהיר בועדת הפנים בנושא: כוונה למנות רב עיר נוסף לעיר רחובות.

"רב העיר רחובות הרב שמחה קוק, מכהן בתפקידו כרב העיר משנת 1972, מעל ל-45 שנה. בעיר לא כיהן רב ספרדי ולאחרונה התקבלה החלטה במועצת עיריית רחובות להקצות תקן למינוי רב עיר נוסף, ספרדי". כותב חה"כ שטרן לחברי הכנסת שמבקש מהם להצטרף לדיון.

 שטרן מציין רשימה ארוכה של ערים בהן מכהנים רב עיר אחד בהם, "ירושלים במשך כ-13 שנים לא כיהן אף לא רב אחד, בתל אביב כיהן בשנים האחרונות הרב ישראל מאיר לאו לבדו, כאשר כעת הוא נאלץ לפרוש וטרם נבחר לו מחליף. גם בחיפה לא מכהן רב עיר מאז שנת 2014, לאחר פטירת הרב הראשי הספרדי שלמה שלוש.

ערים נוספות בהן מכהן רב אחד בלבד או לחלופין אין בהן רב מכהן: באר שבע, נתניה, רמת השרון, כפר סבא ועוד רבות".

לכן מבקש חה"כ שטרן לדון בהצעה לסדר ולמנוע את הבחירות לרב עיר ספרדי בעיר רחובות "המציאות מלמדת שאין הצדקה למינוי שני רבני ערים ושברוב המקרים אין לכך השפעה על שירותי הדת. לא זו אף זו; לעתים התקוטטויות על סמכויות בין שני רבני הערים פוגעות בשירותי הדת ובמעמד הרבנים עצמם". כותב שטרן.

שמציין כי "המסר הציבורי שיש במינוי רב לספרדים ורב לאשכנזים הוא מסר פלגני, שלא לומר גזעני. אנחנו עם אחד, יהדות אחת, ואין שום בעיה שיהיה לעיר רב ראשי אחד".

6 תגובות
  1. שרפורמי כמו שטרן מביע דעה בנושא רבנים ויהדות… זה כמו לשאול קרח את דעתו על סוגי שמפו.

  2. נו שויין בן רבקה…
    לשאול חרדים על בזבוז כספי מיסים זה כמו לשאול עיוור איזה צבע הוא הכי אוהב

  3. כותרת הכתבה אינה נכונה. תושבי רחובות לא נלחמים בדת. תושבי רחובות נלחמים בבזבוז כספי ציבור על עוד רב. תושבי רחובות נלחמים נגד הפלגנות והגזענות. לא מעניין אותנו אם הרב יהיה ספרדי, תימני, אתיופי או ספרדי. העיקר שיהיה רב אחד ואת הכסף יתעלו לשיפור איכות החיים של כלל הציבור. הציבור שלנו מורכב מכל הרבדים, אשכנזים, ספרדים, תימנים, דתיים וחילונים. העיר הזו הסתדרה מאוד יפה שנים רבות עם רב אחד. חיינו בשלום אחד עם השני ואנחנו רוצים להמשיך בכך מבלי שיקטלגו אותנו כספרדים או אשכנזים.

  4. הכותרת שלכם מטעה. אין ברחובות שום מלחמת דת. אף אחד לא מתנגד לרב ראשי בעיר. אבל שיהיה רק אחד. למה צריך שניים? ולראייה דבריו של ח"הכ שטרן.

  5. למרות שאינני יודע את הסיבה האמיתית להתנגדותו של שטרן, אני סבור שהפעם הוא גם צודק. באמת בשביל מה צריך 2.

  6. עוכר ישראל מעניי.

השארת תגובה