יעקב פרי: "מקווה שזה לא תחילתו של גל טרור"

ראש השב"כ לשעבר, ח"כ יעקב פרי, הגיב על הפיגוע בערב שבת: "הפיגוע הקשה אתמול הוא עליית מדרגה במורכבות הפיגועים שחוותה ירושלים בשנתיים האחרונות. אני מקווה כי זה לא תחילתו של גל טרור נוסף".

שבתרבות בקריית אונו- יעקב פרי
שבתרבות בקריית אונו- יעקב פרי

באירוע שבתרבות בקריית אונו התייחס ראש' השב"כ לשעבר, ח״כ יעקב פרי לפיגוע הקשה אתמול בירושלים: "שולח תנחומים למשפחתה של לוחמת מג"ב הדס מלכא שנרצחה אתמול בפיגוע הקשה. אני רוצה גם לחזק ולברך את כוחות הבטחון על תגובתם המהירה ופעילותם המסורה בשמירה על בטחוננו. מדובר בעליית מדרגה במורכבות הפיגועים שירושלים חוותה בשנתיים האחרונות ואני מקווה כי זה לא תחילתו של גל טרור נוסף". והוסיף: "לפיגוע הקשה אמש היו כמה מאפיינים משמעותיים- יהיה זה התיאום בין הדקירה לבין הירי, שעת הפיגוע שתאפשר ללכוד את 'דעת הקהל' לפיגוע הקשה, המיקום שנעשה דווקא במקום בו יש התלכדות של כוחות הביטחון וכן השבוע השלישי של תקופת הרמאדן שהיא תמיד תקופה רגישה"

לעניין מלחמת הקרדיטים של דאעש וחמאס אמר: "נטילת האחריות של דאעש היא מופרכת ויש לי ספק רב אם מדובר בהתארגנות שלהם אלא בפיגוע שנעשה בהשראתה של דאעש. ישנו סכסוך דמים וחילוקי דעות רבים בין דעאש לחמאס וחמאס מנסה להבהיר כי מדובר במאבק עממי של בני פלסטין נגד הכובש "הציוני" לדבריו וזהו אינטרס של חמאס להציג זאת כך".

בעניין צמצום אספקת החשמל ברצועת עזה הגיב: "הסנקציות, שמטרתן להוריד את חמאס על ברכיים, עלולים לגרור את ישראל לסכנת הסלמה. עזה נמצאת בימים אלו בצומת דרכים, בעיקר בשל החרם שמוטל על קטאר מצד המדינות המתונות והמצב ההומינטרי בעזה בכי רע. אני לא מקבל את האמירה כי מדובר במשבר פנים פלסטיני, כי אם יהיה משבר הומינטרי ברצועה, הוא יפול על כתפי ישראל. הן באופן ישיר והן ביחס של העולם כולו לעניין". לדבריו, "העולם רואה במדינת ישראל כאחראיים ובעניין הזה, בסיוע פרטנרים ממדינות ערביות חזקות, למדינת ישראל יש הזדמנות להיות בראש המחנה ולעשות מיזמים כלכליים שיקלו על רווחת תושבי רצועת עזה".

עוד הוסיף בעניין זה כי "לממשלת ישראל אין מדיניות סדורה ואסטרטגיה ברורה. יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה. בראייתי, האי המלאכותי בסמוך לרצועת עזה יכול להביא פתרון לאחת המצוקות הקשות של הרצועה ואני חולק על שר הבטחון שמדובר בפרס לטרור אלא ביוזמה שיכולה במהלך של שנים להקל על המצוקה ההומנית ברצועת עזה".

על הדיווח לפיו ישנם מגעים לכינון יחסים כלכליים בין סעודיה לישראל: "מדובר באינטרס אמריקאי וישראלי. האמריקאים רוצים שתהיה מטריה אזורית ושמדינת ישראל תיצור יחסים כלכליים עם המדינות הערביות המתונות ושתחתיו יחודש המו"מ הישראלי- פלסטיני. בשלב הראשוני והנוכחי, ארה"ב דנה רק ביצירת מטרייה כלל אזורית ויצירת היחסים בין ישראל למדינות המפרץ המתונות.

עוד אמר בנושא: "בין מדינת ישראל וממשלתה לבין הרשות הפלסטינית שורר חוסן אמון מוחלט ובמצב זה לא ניתן יהיה להתחיל בשום דינמיקה שתוביל להסדר כלשהו, ששני הצדדים יתפשרו ויסכימו לו.

שליטה של ישראל על מיליוני פלסטינים איננה קבילה ועל מדינת ישראל לפעול להיפרדות מן הפלסטינים".

השארת תגובה