פיגוע משולב: חיילת מג"ב נרצחה בפיגוע בירושלים בערב שבת

הדס מלכה נרצחה בעת שצעדה עם חבריה לפלוגה לעבר הפיגוע במערת צדקיהו

IMG-20170617-WA0018
IMG-20170617-WA0018

סמוך לכניסת שבת הגיעו שני מחבלים למערת צדקיהו כשהם מנסים לדקור ולירות ביהודים במקום, לוחמי מג"ב ששהו במקום ירו בשני המחבלים וחסלו אותם. באירוע זה נפגע אדם באורח קל מרסיסים ואישה נוספת לקתה בחרדה.

כח מג"ב מהדרום שהגיעו בכדי לתגבר את הר הבית והאיזור עקב הראמדן קיבל את הדיווח על הפיגוע והתקדם לעבר המערה, מחבל שהגיח מאחור דקר ופצע אנוש את רס"ר הדס מלכה הי"ד והיא פונתה לבית החולים הדסה עין כרם שם נקבע מותה.

חיילי מג"ב ששהו במקום ירו והרגו את המחבל. רס"ר מלכה הי"ד הועלתה בדרגה במותה.

כמה שעות לאחר הפיגוע לקחו אחריות על הפיגוע הארגונים דעא"ש וחמאס. במשטרה מעריכים כי הפיגוע כלל אינו קשור לארגון כלשהו.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לפיגוע ואמר: "הדס מלכא ז"ל לחמה בנחישות ובגבורה במחבל, והיא מהווה אות ומופת לכולנו. סיפור חייה הקצרים ורצונה לתרום כמה שיותר, הם תוצאה של חינוך וערכים שספגה. תנחומיי למשפחתה של הדס. יהי זכרה ברוך.

"בטרור הפלסטיני האכזרי ובהסתה חסרת המעצורים שמזינה אותו, נמשיך להילחם בכל העוצמה, ונרדוף את המבצעים והשולחים בכל מקום. השתיקה הרועמת של הרשות הפלסטינית המסרבת לגנות טרור, ובמקביל הודעת פת"ח שאבו מאזן עומד בראשה, שישראל רצחה אתמול שלושה חפים מפשע, מוכיחות שאין פרטנר בצד השני".

בתוך כך, במהלך השבת דקר מחבל אזרח שצעד בצומת גוש עציון, האזרח הכניע את המחבל והודיע לכוחות הביטחון שעצרו את המחבל. האזרח טופל ע"י חובשים של הצבא ולא נזקק לפינוי.

השארת תגובה