טורקיה מסתבכת שוב: השגריר הזמין את השייח ראאד צ'אלח למסיבה

שרת המשפטים שקד מחתה בפני שגריר טורקיה בישראל לאחר שהזמין את השייח' ראאד סאלח לארוחת סיום הראמדן בבנין השגרירות בתל אביב – 'הפלג הצפוני' של התנועה האיסלמית בראשה עומד סאלח, הוצאה אל מחוץ לחוק

ראאד סאלח. צילום: אורן רוזנפלד
ראאד סאלח. צילום: אורן רוזנפלד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שרת המשפטים שקד נפגשה עם שגריר טורקיה בישראל כאמל אוקם, והביעה בפניו מחאה לנוכח הפרסומים כי זימן את ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית השייח' ראאד סאלח לארוחת סיום הראמדאן בבנין השגרירות הטורקית בתל-אביב.

בפגישה שנערכה בלשכתה הביעה שקד את אי שביעות רצונה מההזמנה, ואמרה, כי "בעוד אני מאמינה בדו-קיום בין יהודים למוסלמים בישראל, ראאד סלאח לא מאמין בדו-קיום שכזה ועוסק תדיר בהסתה".

היא הבהירה, כי "המשמעות של לתת לו במה הינה מתן לגיטימציה לגורמים הלא נכונים. אנחנו מכבדים את טורקיה ומנסים להיות רגישים בעניינים הרגישים עבורה. באותה מידה אנחנו מבקשים שטורקיה תפגין רגישות בעניינים שרגישים עבורנו".

השגריר הטורקי מצדו השיב, כי השיב הזמנתו של סאלח לא נעשתה מסיבות פוליטיות, אלא כחלק מהזמנה של אישים בולטים במגזר הערבי בישראל למפגש חברתי ולארוחת חג.

במשרד החוץ בירושלים מעריכים, כי הזמנתו של סלאח לאירוע לא היתה מקרית אלא נעשתה כחלק משיתוף פעולה בין גורמים בטורקיה לבין הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית.

השארת תגובה