"מחוז מורד" – הדרך של אבו מאזן לגרום לחמאס ברצועה להתקפל

על רקע המתיחות בין הנהגת הרשות לממשל חמאס בעזה, מזהירים בסביבת אבו מאזן, כי אם המגעים להבנות מול חמאס לא יבשילו, הרי שלא יהיה מנוס מלהשתמש בנשק יום הדין והוא 'הכרזה על הרצועה כ"מחוז מורד"

אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

על רקע משבר החשמל בעזה המאיים להביא אל סף פיצוץ את היחסים המתוחים בין הנהגת הרשות בראשות אבו מאזן לממשל חמאס בעזה, מזהירים גורמים בסביבת אבו מאזן, כי אם המגעים המתנהלים בין הצדדים לא יבשילו, וחמאס לא יאות להעביר את השליטה בעזה מידיו לידי הרשות, הרי שלא יהיה עוד מנוס והרשות תכריז על רצועת עזה כ"מחוז מורד".

לפי הדיווח ב'ישראל היום' שחושף את היוזמה, הרי שלהחלטה משמעות במגוון מישורים, הראשון שבהם, חתימת הראיס על שורה של צווי חירום המוציאים אל מחוץ לחוק תנועות וארגונים שונים שיוגדרו "מורדים". במקרה כזה חמאס יוגדר כארגון לא חוקי ויוקפאו כל נכסי התנועה ומוסדותיה, כולל כספים וקרנות בבנקים, וכנגד ראשי הארגון ופעיליו יוצאו צווי מעצר. כמו כן, הרשות הפלשתינית תחדל מהעברת כספים, כולל תשלומי משכורות לעובדי המגזר הציבורי ברצועה, ותדרוש מהאו"ם, מהליגה הערבית ומארגונים בינלאומיים לחדול מכל מתן סיוע בינלאומי לרצועה.

נוסף על כך תפנה הרשות הפלשתינית לבית המשפט העליון של הרשות ותדרוש הכרזה על הפרלמנט כבלתי חוקי, ובתוך כך ביטול החסינות של כל חברי הפרלמנט, פיזור הממשלה וכינון ממשלת מעבר בתקופת החירום.

יצוין, כי בהודעה שפרסמה הרשות לרגל ציון עשור להשתלטות חמאס על עזה נאמר, כי המצב הנוכחי כמוה כ"נכבה שנייה לעמנו. מאז שחמאס השתלט על הרצועה חיי התושבים שם נעשו גרועים יותר".

השארת תגובה