ב'דגל' יוזמים: הרב שלזינגר מגילה לרבנות בית שמש

לאחר ששמות רבנים ספרדים שונים הוזכרו כמועמדים הבוטחים לתפקיד רבה של בית שמש, בכירים ב'דגל התורה' מתכוונים להריץ מועמד משלהם – הגר"א שלזינגר, רבה של שכונת גילה בירושלים

רבה של גילה רבי אליהו שלזינגר
רבה של גילה רבי אליהו שלזינגר

פרסום ראשון: הליך הבחירות לרבנות בית שמש נכנס לישורת האחרונה, אחרי שבמהלך השבוע האחרון הוכרזו שמותם של 32 החברים בגוף הבוחר לרב העיר. עם פרסום רשימת חברי הגוף הבוחר הוזכרו שמות של רבנים ספרדים שעשויים לזכות בתמיכת ש"ס, כשהבולט בהם הוא הרב ינון רביב, רב קהילה בעיר. אלא שהערב (רביעי) מתברר כי ב'דגל התורה' לא מתכוונים להרים ידיים במירוץ. השם אותו מזכירים בכירי המפלגה, כבעל הסיכויים לזכות בתמיכתם, הוא הגאון הרב אליהו שלזינגר, רבה של שכונת גילה בירושלים.

הרב שלזינגר, שנחשב לרב מקובל ומעורך על כל העדות בשכונת גילה, היה מועמד לתפקיד רבה של ירושלים בבחירות האחרונות, אך פרש מההתמודדות יממה לפני הבחירות.

משנת תשס"ב, אז פרש הגר"י קוליץ מתפקידו כרבה של ירושלים, עד שנת תשע"ה, אז נערכו הבחירות לרבנות ירושלים, מונה הרב שלזינגר לרב הפוסק בענייני כשרות ועירובין של המועצה הדתית בירושלים, כשמינויו נעשה בהמלצת מרן הגרי"ש אלישיב ומרן הגר"ע יוסף.

מלבד תפקידו ברבנות שכונת גילה, משמש הרב שלזינגר  גם כאב בית דין בבית הדין לממונות של מכון "אריאל". בתקופה האחרונה הצטרף הרב לארגון "מזהירי שבת" והוא מסייר בשוק מחנה יהודה ומעניק את בברכתו לסוחרים שסוגרים את דוכניהם זמן רב לפני כניסת שבת.

הרב שלזינגר בוגר ישיבות פוניבז' והשרון, נחשב לתלמידו חביבו של הגר"י אדלשטיין זצ"ל, שאף סידר את הקידושין בחופתו בזיווג שני, שנערכה לפני מספר שנים.

יש לציין, כי במידה והרב שלזינגר יבחר, תצטרך מועצת הרבנות להאריך את מיניו מספר חודשים לאחר הבחירות, עם הגיעו לגיל 70.

השארת תגובה