מטריד: 90% מהעסקים הקטנים בציבור החרדי – קורסים

אחת הסיבות: במגזר לא נוטים להעניק הזדמנות ראשונה לבעלי עסקים שאינם בעלי ניסיון  "אנשים מחפשים מותג, או שם של חברה מוכרת, ופחות מוכנים לתת צ'אנס לגרפיקאית טרייה או ליזמית צעירה"

קיוסק פיצוציה
קיוסק פיצוציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לא פחות מתשעים אחוזים מכלל העסקים הקטנים הנפתחים מידי שנה במגזר החרדי, נסגרים בשל היעדר ליווי מקצועי והכשרה מתאימה. הנתון המשמעותי הזה ונתונים נוספים אודות מצב התעסוקה במגזר החרדי, התפתחותם של עסקים קטנים בקהילה, והכלים המקצועיים הנדרשים על מנת לסייע בידי היזמיות הפותחות את העסקים במגזר, היו חלק מתכנית הכנס השנתי של 'תמך'.

הגב' שיינדי באבד, מנכ"לית 'תמך', אומרת כי הנתון הזה אינו מפתיע כלל את כל העוסקים בתחום של העסקים הקטנים. לדבריה, האחוז הגבוה מאד של העסקים הנקלעים למצוקה, יכול היה לרדת במידה ניכרת – אם העסקים היו מקבלים ליווי מקצועי אמיתי לעסק.

נתון נוסף שעולה הוא, כי רוב הציבור מעדיף להעסיק את המומחים המוכרים בתחומם ופחות נותנים צ'אנס ליזמים צעירים, והדבר נכון כמעט בכל תחומי המשק. "אנשים מחפשים מותג, או שם של חברה מוכרת, ופחות מוכנים לתת את הצ'אנס לעורך דין או לגרפיקאית טרייה או ליזמית צעירה בתחומה".

"צריך להבין שכשעסק קטן מתפתח, הדבר מוביל לצמיחה לא רק בקרב המשרד הזה ספציפית אלא בעל השלכה על המשק, כי בכל התפתחות של עסק או חנות, יש עוד הזמנות ועוד עובדים, צריך רואי חשבון ועורכי דין ומזכירות ומוכרות. זהו מעגל צמיחה משמעותי למשק. לכן אסור בשום אופן לזלזל בחשיבות הביסוס של העסקים הקטנים והמדינה גם היא צריכה להיכנס לתחום הזה של ליווי מקצועי לעסקים קטנים, כי הקריסה המשמעותית ביותר היא בתחום העסקים החדשים שמתמוטטים רק כי לא התנהלו נכון מקצועית והדבר משליך כאמור גם על המשק".

השארת תגובה