צפון קוריאה: אזרח אמריקני שנידון ל-15 שנה בכלא – שוחרר כעבור שנה

בהודעה שפרסמה מחלקת המדינה נאמר, כי היא מביעה סיפוק על השחרור המהיר והמפתיע ותמשיך לפעול לשחרורם של אזרחים אמריקנים נוספים הכלואים במדינה הקומוניסטית

מנהיג צפון קוריאה קים גונג און
מנהיג צפון קוריאה קים גונג און

קוריאה הצפונית הודיעה במפתיע על שחרורו של קנת ביי, אזרח אמריקני שנידון לפני כשנה לעונש מאסר של חמש עשרה שנה עם עבודת פרך וזאת לאחר שנתפס גונב 'פוסטר' למזכרת, מהמלון בו התאכסן.

בהודעה שפרסם מזכיר המדינה רקס טילרסון נאמר, כי באמצעות 'עבודה שקטה' ויעילה, הגיעה ארצות הברית להישג עם שחרורו של הסטודנט הכלוא. הוא הבהיר כי ימשיך לפעול על מנת להביא לשחרורם המיידי של שלושה אזרחי ארה"מ נוספים הכלואים במדינה הקומוניסטית.

מהדיווח שפורסם עולה, כי הסטודנט ששוחרר סובל מבעיות בריאותיות שונות וזאת ככל הנראה בשל העבודה המפרכת בה הועסק. עם שחרורו פרץ האסיר המשוחרר בבכי לעיני המצלמות. בשבועות האחרונים ביקרו נציגים מטעם הממשל בוושינגטון בקוריאה.

לפני כשלושה חודשים דווח כי הרשויות הצפון קוריאניות עצרו אזרח אמריקני בן 50 בשעה שניסה לעזוב את המדינה בטיסה מנמל התעופה בפיונגיאנג. לפי הדיווח, האיש לימד חשבונאות במוסד, ובהודעה שפרסם הממשל נאמר, כי אזרח אמריקני בשם קים סנג, נעצר בגין "מעשים עוינים" נגד הממשל.

השארת תגובה