הזעזוע נמשך: התחקירן מוטי גילת פוטר מ'ישראל היום'

לפי הדיווח, גילת נאות לספוג קיצוץ של עשרות אחוזים בשכרו אלא שהצעתו נדחתה – רק לפני כשבוע פוטר מעבודתו בעיתון העיתונאי והפובליציסט הוותיק דן מרגלית שטען, "פרנסתי אבדה על הגנת חופש הביטוי"

העיתון שנמצא בביתו של הנהג
העיתון שנמצא בביתו של הנהג

כשבוע בלבד לאחר פיטוריו המפתיעים של הפרשן והפובליציסט דן מרגלית, שוב זעזוע במערכת 'ישראל היום' בטאונו של ראש הממשלה והפעם לנוכח פיטוריו של התחקירן והעיתונאי הוותיק מוטי גילת.

הפיטורים המפתיעים מגיעים בתוך חודש מאז כניסתו לתפקיד של העורך החדש בועז ביסמוט שמונה לתפקיד עם התפטרותו המפתיעה של העורך הראשי עמוס רגב, שכיהן בתפקידו מיומו הראשון של העיתון לפני כעשור.

לדברי גילת, כשהבהיר בפניו ביסמוט כי פני העיתון לצמצומים בשל אילוצים כלכליים, הציע מיוזמתו לקצץ בשכרו בעשרות אחוזים, אלא שהצעתו לא נדחתה.

בחודשים האחרונים נראה כי הזעזועים במערכת החינמון צצים ועולים יותר ויותר מעל לפני השטח כאשר השמועות גורסות כי הגב' נתניהו היא זו שנותנת את הטון באשר לקו אותו העיתון.

נזכירף כי עם פיטוריו בשבוע שעבר שלך העיתונאי דן מרגלית פרסמו ראש הממשלה ורעייתו הודעת הכחשה וציינו כי כמו רבים גם הם הופתעו מהדיווח בכלי התקשורת על פיטוריו של מרגלית וכי לא עודכנו על כך מראש, בכלל, ציין רה"מ, רעייתי לא שוחחה עם ביזמוט, זה חודשים ארוכים.

שר הביטחון לשעבר אהוד ברק פרסם בתגובה הודעה בה נאמר, כי מדובר ב"שיא חדש של עליבות ל'ביטאון המשפחתי'. בכור העיתונאים החוקרים בישראל מגורש. הקלון – על מגרשיו, במערכת ובבלפור. לא על מוטי גילת".

השארת תגובה