מנכ"ל 'אל-ג'אזירה' מאיים: "אם יסגרו אותנו נעתור לבג"ץ"

לאחר שדווח כי רה"מ הורה לבחון את סגירת שידורי הרשת הקטארית בישראל – אומר וליד אל עומרי מנהל 'אל-ג'אזירה' בישראל, כי "כבר היינו בסרט הזה בעבר. כבר היו ניסיונות לחסום אותנו"

החתול מפתיע את מגיש הטלוויזיה
החתול מפתיע את מגיש הטלוויזיה

בשורה של ראיונות שהעניק לכלי תקשורת בישראל, הבהיר מנכ"ל רשת 'אל-ג'אזירה' בארץ וליד אל-עומר כי הוא דוחה מכל וכל את הטענות המועלות נגד הרשת בישראל ומבהיר, "אם ינסו להפסיק את פעילותנו בישראל ולסגור את המשרד שלנו כאן נעתור לבג"ץ".

לדבריו, ישראל מנסה לקפוץ על הטרנד של סגירת שידורי הערוץ במדינות ערביות שונות, השאלה היא האם ישראל מבקשת להפוך לדיקטטורית כאותן מדינות או שהיא מבקשת להמשיך ולשמור על אי של שפיות. "מה זאת אומרת? חלק מהנורמליזציה עם מדינות ערב זה שישראל תלך בעקבותיהן ותסגור אותנו? איך ישראל תוכל להמשיך ולטעון בעולם שהיא חלק מהדמוקרטיה ומהדיאלוג האוניברסלי אם היא תתנהג כמו דיקטטורה חשוכה”. תהה אל-עמרי.

"אם לישראל טענות כלפי אל-ג'אזירה שיגידו, אנו משדרים ברישיון, נרשמנו כדת וכדין, עובדים לפי החוק משלמים את כל המסים ומתנהגים לפי האתיקה העיתונאית. יש לנו תעודות של לע"מ. מהיום הראשון אנו רשומים. הכל גם שקוף. הכל ברור”. אמר.

הוא ציין, כי כי במהלך ביקורו של טראמפ בישראל, "העברנו בשידור חי עם תרגום סימולטני את כל הנאומים שנישאו כך גם ב-2009, כשכיהן נתניהו כראש האופוזיציה באמצע המלחמה בעזה הוא עלה אצלנו לשידור וזכה לזמן אוויר באורך 24 דקות, אצלנו עולים דובר צה"ל, שרים, חברי כנסת, עיתונאים ופרשנים". כך אל-עמרי.

השארת תגובה