דיווח: הרצוג ונתניהו נפגשו בקהיר עם א-סיסי

הפגישה שהתקיימה לפני כשנה, נועדה לבחון את אופציית כניסת 'המחנה הציוני' לממשלה בצל ניסיונות ארה"ב, מצרים וירדן לקדם יוזמת שלום אזורית כוללת

ראש הממשלה נתניהו עם יו"ר המחנה הציוני  צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש הממשלה נתניהו עם יו"ר המחנה הציוני צילום: קובי גדעון, לע"מ

הבוקר נחשף כי לפני כשנה נועדו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג בארמונו של נשיא מצרים א-סיסי בקהיר.

הפגישה נערכה בצל המגעים שנערכו בפרק הזמן המדובר בין שני המפלגות לכניסת 'המחנה הציוני' לממשלה כאשר על הפרק עמדה יוזמתו של הנשיא לשעבר אובמה, לקידום מהלך אזורי של שלום כולל בין ישראל לשכנותיה הערביות.

לפי הדיווח, נתניהו והרצוג המריאו שניהם יחד במטוס פרטי לקהיר באחד מלילות חודש אפריל בשנה שעברה, עם נחיתתם, המתינו להם נציגיו של נשיא מצרים, שהובילו אותם ברכבם לארמון המלוכה.

בפגישה לחץ הנשיא המצרי על נתניהו ועל הרצוג לחתור לשותפות קואליציונית וזאת לאחר שהערכה הייתה כי בהרכבה הנוכחי של הממשלה לא ניתן יהיה להגיע לקדם את יוזמת השלום הכוללת שמובילה ארה"ב.

הרצוג עצמו סרב להכחיש או לאשר את הידיעה ואמר, כי הוא נוהג להיפגש עם אישים רבים באינספור מקומות…

במפלגת 'המחנה הציוני' יש מי שתוהה, מי הוא הגורם שעומד מאחורי הדלפת הידיעה בעיתוי הנוכחי שמטרתו להעניק רוח גבית להרצוג המתמודד בימים אלה לכהונה נוספת בראשות המפלגה. בפריימריז שייערכו בעוד כשלושה שבועות.

השארת תגובה