אפקט אזריה? לוחם שנמלט ממחבלת שדקרה אותו, הודח מצה"ל

בשבוע שעבר דקרה מחבלת בת 16 חמושה בסכין ומברג חייל על יד היישוב 'מבוא דותן' שבשומרון, אלא שבמקום שהחייל יחתור למגע ויתעמת עם המחבלת, הוא נמלט מפניה כשהיא דולקת אחריו

סכינים לצד טרופית. תכולת תיק המחבלות שביצעו את פיגוע הדקירה ברמלה
סכינים לצד טרופית. תכולת תיק המחבלות שביצעו את פיגוע הדקירה ברמלה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לוחם ביחידת מגלן הודח היום על ידי מפקדו לאחר שבאירוע דקירה שהתרחש לפני כשבועיים בכניסה ליישוב 'מבוא דותן' שבשומרון, נמלט החייל על נפשו מפני המחבלת שדלקה אחריו עד שבהמשך נוטרלה על ידי לוחם זוטר.

האירוע התרחש כאמור ביום חמישי לפני כשבועיים בשעה 09:30 כאשר מחבלת חמושה בסכין ומברג הגיעה לכניסה ליישוב, התקרבה לעבר חיילים שעמדו בקרבת מקום וניסתה לדקור אחד מהם.

בסרטון מצלמות האבטחה שתיעדו את האירוע, נראית הנערה הפלשתינית בת ה-16, כשהיא מתקרבת בזהירות לעבר החיילים, דוקרת אחד מהם בבטנו, ובהמשך נצפית כשהיא פותחת אחריו בריצה.

בתום האירוע פתח צה"ל בתחקיר ממנו עלה כי הלוחם נהג בניגוד למצופה ממי שמשרת ביחידה מובחרת, כאשר נמלט מנערה בת 16 במקום לחתור למגע ולהסתער.

דו"צ מסר, כי "לאחר סיום האירוע בוצע תחקיר מבצעי ממנו הופקו מסקנות ולקחים. כחלק מהתחקיר עלה כי בניגוד למצופה, לא כל הנוכחים באירוע פעלו כנדרש וכמצופה מלוחמים ביחידה מובחרת לנטרול המחבלת".

2 תגובות
  1. נו הבנתם ?זה אפקט אזריה בלי ספק. מי יסתכן? מי ירצה להגיע למצבו של אזריה. זה מה שרוצים שהצבא שלנו יהיה צבא של אימפוטנטים. מסכן החיל שברח הוא לא אימפוטנט אבל כך גרמו לו להיות. אז עכשיו מדיחים אותו.איך החיילים אמורים לנהוג ? איך ?

  2. איך רוצים שחיילים יתנהגו ?? מי רוצה להסתבך כמו שאלאור הסתבך ?? למה שחייל יסתכן ?? רוצים צבא של. רקדניות בלט

השארת תגובה