אונר"א: "יש לנו מנדט לפעול מהאו"ם – לא מנתניהו"

ארגון האו"ם לזכויות אדם הפועל ברצועת עזה התייחס לקריאת ראש הממשלה לפרק את הארגון בשל הנצחת הבעיה הפלסטינית וטוען, כי רק כינוס האסיפה כללית של האו"ם בידה להכריע בענין

אונר"א, סוכנות האו"ם לפליטים הפועלת בעזה. צילום: אתר אונר"א
אונר"א, סוכנות האו"ם לפליטים הפועלת בעזה. צילום: אתר אונר"א
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במהלך ישיבת הממשלה התייחס נתניהו להודעת 'אונר"א' על חשיפת מנהרת טרור של חמאס מתחת לבית ספר של הארגון בעזה, "בימים האחרונים נתגלתה מנהרה של חמאס מתחת לשני בתי ספר בעזה – הנחיתי את מנכ"ל משרד החוץ להגיש מחאה רשמית נגד החמאס למועצת הביטחון של האו"ם".

ראש הממשלה הוסיף, כי בפגישתו עם שגרירת ארצות הברית באו"ם המבקרת בישראל ביקש, כי האו"ם יבחן את המשך קיומו של אונר"א.

נתניהו הסביר, כי "מאז מלחמת העולם השנייה ועד ימינו, מסתובבים להם בעולם עשרות מיליוני פליטים, ולעשרות מיליוני הפליטים הללו יש נציבות עליונה באו"ם – ואילו לפליטים הפלסטינים שרובם, כמעט כולם, מיושבים, להם יש נציבות נפרדת. קוראים לזה "אונר"א", ואונר"א, במוסדותיה יש הרבה מאוד הסתה נגד ישראל, ולכן אונר"א במידה רבה בעצם קיומה, וגם לצערי בפעולתה מעת לעת, מנציחה את בעיית הפליטים הפלסטינים ולא פותרת אותה, ולכן הגיע הזמן לפרק את אונר"א ולמזג את החלקים שלה בנציבות הפליטים העליונה של האו"ם".

אלא שבאונר"א מיהרו להגיב על דברי נתניהו וטענו, כי "ארגון אונר"א קיבל את המנדט שלו מהאספה הכללית של האו"ם ורק היא, בהצבעה בה יתקבל רוב, יכולה לשנות את המנדט".

לדבריהם, "המצב של הפליטים הפלסטיניים צריך להיפתר כחלק מפתרון פוליטי של הקונפליקט בין הישראלים לפלסטינים".