צפו: טלסקופים, רחפנים, ובלשים – ה'צבא' שנלחם בסיקריקים

לאחר ששכונת הקנאים ברמת בית שמש ב' כוסתה במודעות חריפות, נראה כי האיומים של שכניהם הדתיים לאומיים קרובים לצאת לפועל • שלב איסוף המודיעין: יירוט שיחות מהמקווה, צילום מהאוויר של חריגות בנייה, והתאמת חיתול לכל מפגין

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שלשת הסיקריקים שיצאו מהמקווה בצהרי יום שישי, הרגישו בסביבה הכי טבעית ונוחה עבורם, בכדי לתאם זה עם זה פעולות מחאה אלימות, ולהעביר ביניהם שמות של חברים שצריכים להיזהר ולהיחבא עד יעבור זעם, בגלל השמועות על פעילות הבילוש של השכנים. אלא שהם לא שיערו לעצמם שכל מילה שלהם מצוטטת, מתומללת במקום, ועוברת ישירות לצד נגדו הם מנהלים מלחמת חרמה.

ברוכים הבאים לשדה הקרב החדש, שמתנהל הרחק מגזרת לבנון או מיישובי עוטף עזה, אלא דווקא בעיבורה של ישראל, הלא היא העיר בית שמש. ההקבלה לשדה הקרב היא לא מטפורית בלבד, ולא מעט אמצעים צבאיים המשמשים לבילוש ומעקב אחר כוחות עוינים מעבר לגבול, נכנסו לשימוש בקרב המאסף שקידשה הקהילה הדתית לאומית ברמה א', נגד הקיצוניים מרמת בית שמש ב'.

אודות הרקע שקורע את הציבורים בעיר בית שמש, נדמה שמיותר להרחיב, אך ההסלמה שבאה בשבתות האחרונות, חורגת הרבה מעבר למה שהתושבים כבר הורגלו אליו, והציבו את התושבים בפני מצב של חוסר ברירה.

"למצב בו נשים שנקלעו לתוככי השכונה הקיצונית, סופגות קללות, יריקות, ואפילו מטח אבנים – כבר התרגלנו", מספר ל'השבוע בבית שמש' אחד התושבים. "אבל לאחרונה הם התחילו להיטפל ולהציק לילדים באופן בלתי נסבל, יותר ויותר ילדים חוזרים הביתה מפוחדים, חלקם נפגעו פיזית מאבנים, מגדרי תיל שנמתחו, התחושה היא חוסר אונים מוחלט".

רגעי השיא של האלימות המדוברת, מגיעים ביום שבת, אז, עושים את דרכם צעירים מהשכונה הדתית לאומית לסניף המרכזי של 'בני עקיבא' בעיר הוותיקה, ונאלצים לעבור דרך הרחוב המרכזי של רמה ב', בירת הקנאים המקומית. לטענת התושבים, האלימות כלפי הילדים הוסלמה מאד באחרונה, והפכה למאיימת על שלומם.

לפני שלשה שבועות, נמרחו על לוחות המודעות של רמה ב' מודעות המסוגננות בנוסח פשקווילי מוכר, אך לשם שינוי, נשאו מסר שונה. "איני מעמיד עליכם אלא מכם ובכם", הודיעה הכותרת, והנה הטקסט: "הואיל וצרו צעדינו מלכת ברחובותינו' בהתקפות הזדוניות על ההולכים בש"ק מהכא להתם בדלית דרכא אחרינא לשומרי שבת ומקדשי שביעי, דרדקים מחוצפים בשכונה. כפראי אדם יורקים ,משליכים מוקצה ואף חלקם נכשלים באבזיריהו דג"ע רח"ל כאשר שולחים ידיהם בבנות ישראל . ואמנם ידענו כי הנער ירהיב בזקן והואיל ופיהם דיבר שקר שעושים הם מעשה פנחס אין אומר למשחית הרף".

"בדמע ובשברון לב הואיל ולית דין ולית דיין בשכונת רמת בית שמש ב , ולאחר שנועצנו בגדולי ישראל. פסקו כמאמרם ז"ל בסוכה נ"ו: "כדאמרי אינשי שותא דינוקא בשוקא או דאבוה או דאימיה ומשום אבוה ואימיה קנסינן לכולה משמרה אמר אביי אוי לרשע אוי לשכינו". נשיב מלחמה שערה".

ולאחר אסופת מאמרי חז"ל, הגיע האיום המפורש, שתושבי רמה א' הדתיים לאומיים מניחים בפני שכניהם מרמה ב': "אם בש"ק נשא לא תיעצר ההפקרות והרדיפות כנגד שומרי שבת, אנו נתחיל בעז"ה במסירה רבתי לשלטונות מדינת ישראל של כל משפחה ומשפחה ברמת בית שמש ב' . מי לרשויות המס על מכירה או עסק ומי בפניה לבג"ץ שיורה לעיריה להרוס חריגות בניה. פירסום בארה"ב מביטוח לאומי של כל נוטלי הקצבאות, לכידת עריקים ועוד צעדים קשים מאלו.

"אם חלילה תכריחו אותנו לכך לא יהי' בניין בשכונה אשר לא ישמע ממנו קול בכיה מי בשבירת פרנסה , מי בתשלום קנסות ומי במעצרים ומשפטים ומי בהריסת בתים ומי בבזיון באמריקע".

סימני השאלה סביב כנות כוונת מפיצי הפשקווילים, לא עמדה למבחן זמן רב. לאחר התראה ראשונית וסבב נוסף של מודעות, גילו אנשי הסיקריקים כי לשם שינוי, הפעם הם מתמודדים עם כוחות רציניים שהחליטו להשיב מלחמה השערה.

ביום ראשון בבוקר, התעוררו אנשי הסיקריקים עם הפתעה שחיכתה להם בפתח ביתם. ערימות חיתולים ושיירי ביצים – אותם זרקו רק שעות קודם לכן בעיצומה של השבת – הונחו על יד הדלת, בצירוף המכתב הבא: "עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים". אם אין מורא שמיים עליכם בחילול השם ובגידול מומרים לאיסורי תורה יהיה עליכם מורא בשר ודם. המסירות הכלליות על השכונה עדיין מוקפאות נוכח הסימנים של חזרה בתשובה ברם למשליכים אל תהי תקווה זוהי אזהרה אחרונה בהחלט. חזרו בתשובה וחנכו את ילדיכם אם בשבת שלח יושלכו חפצים לא תמוש צרה מבתיכם ושבר על שבר תושברו, התושבים הכואבים".

בניסיון להבין עד כמה רחוק ילכו הפעילים הדתיים לאומיים, האם יש ממש באיומים, ומהו מקור כוחם, יצא 'השבוע בבית שמש' למעקב אחר הקבוצה, וחזר עם רשמים לא קלים. ובכן, למקרה שמישהו חשב לזלזל בהתארגנות החדשה, כדאי לו לחשוב פעמיים. מדובר במערכת שעובדת כמעין צבא מסודר, עתירת יכולות ומשאבים המורכבת מאנשים מיומנים ומקושרים.

כך למשל, על ה"צבא" החדש נמנים 4 קציני יחידת המודיעים 8,200 המהוללת, 2 עובדים במשרד ראש הממשלה, ותושבים שנחשבים ליד ימינם של השרים ארדן וכץ. לרשותם עומד תקציב בלתי מוגבל שהעמיד איש עתיר הון, שאף גייס לצורך מטרה זו את ידידיו מחו"ל.

מאחר שהם שומרים על חיסיון מלא ומשוחחים דרך אנשי קשר – לדבריהם מטעמים ענייניים – קשה לדעת עד כמה מאומתים מלוא טענותיהם, אך לפחות על פי הרושם שהם יוצרים, הם משתמשים בשירותי רחפנים משוכללים, בטלסקופים חדים, ובעזרים טכנולוגיים מהשורה הראשונה, כל זאת במטרה להגיע למידע איכותי ומדויק על כל אחד מאנשי הסיקריקים.

בתיעוד וידאו שצירפו כהוכחה, ניתן לראות תיעוד מהאוויר של כל ריכוזי הקנאים, שם ניכרים חריגות בנייה רבות, שעשויים לשמש אותם במלחמתם. בנוסף, הם מציגים ציטוטי שיחות ברמה גבוהה במיוחד, בה נשמעים פעילי הסיקריקים משוחחים בינם לבין עצמם, כשעל פי הטענה, מדובר ביירוט מוצלח של הרחפנים שמסתובבים בכל רגע נתון באוויר.

"אין להם מושג בפני מה הם עומדים", אומר ל'השבוע בבית שמש' אחד מגורמי המאבק, "אנחנו מגיעים למידע שיכול למרר את חייהם בצורה בלתי הפיכה, יש לנו גישה למידע, אנחנו מפעילים טכנולוגיה שאוספת עליהם בלי סוף מידע, מחריגות בנייה ועד עסקים בלתי חוקיים, דרך שימוש בכספי ביטוח לאומי בניגוד להצהרותיהם והונאת רשויות, יש להם הרבה מה להפסיד".

כאמור, נכון לשבת האחרונה, מדובר עדיין בשלב האיומים הבלתי ממומשים, כאשר לדברי הפעילים, הם כבר חשים בהרפיה מסוימת של ההתקפות נגד ילדיהם. האם אכן ה"צבא" החדש פועל במלוא העצמה וביכולתו להעמיד מאזן אימה מול הסיקריקים, או שמא מדובר במערך מתוחכם ומשומן שכוחו יפה בהטלת אימה ובכך בלבד מסתכם כוחו? ובעיקר: האם המהלכים הנוכחיים יגרמו לאנשי הסיקריקים להרפות ממעשי התקיפות? – ימים ושבתות יגידו.

3 תגובות
  1. כחרדי אני בעד שילמדו לקח את אותם שמציקים לעוברים ושבים ויגרמו לציבור השפוי להקיא את הקיצונים.

  2. בתקווה שהמסירות שיעשו יפגעו רק בקיצוניים האלימים אם כי בכל מלחמה יש קורבנות לא אשמים.אבל אוי לרשע ואוי לשכנו מקבל משמעות חדשה

  3. להלחם בפרזיטים אוכלי חינם. חיים על חשבון אחרים. אשכנזים ארוריםמצווה להלשין עליהם

השארת תגובה