החמאס כועס: ארגון של האו"ם חשף מנהרות טרור; "משרתים את הציונות"

במהלך סוף השבוע, הודיע אונ"א כי מצא מנהרת טרור העוברת תחת שני בתי ספר של הארגון בעזה. העולם הערבי גינה את השימוש בבתי ספר לצורכי מאבק אלים – והחמאס כעס על אונר"א: משרתים את האויב הציוני"

מנהרה (צילום: דובר צה"ל)
מנהרה (צילום: דובר צה"ל)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

סוכנות הסעד של האו"ם, אונר"א, הודיעה כי מצאה מנהרת טרור העוברת תחת לשני בתי ספר בעזה. "אונר"א מגנה את קיום המנהרה. בלתי מתקבל על הדעת שתלמידים ומורים נמצאים תחת סיכון בשל הדבר. אנו מבקשים לכבד את הניטרליות של מוסדות האו"ם ברצועה", נכתב בהודעת אונר"א.

"קיום מנהרות מתחת למוסדות האו"ם אינו עולה בקנה אחד עם החסינות המוטלת על הסוכנות לפי המשפט הבינלאומי. יש לשמור על נטרליות של מוסדות האו"ם בכל עת. אנו דורשים מחמאס לחדול מכל פעילות שמערערת את יכולת עובדינו לסייע לפליטים הפלסטינים.

הבענו בפני חמאס מחאה חריפה על קיום המנהרה. לא נאפשר את הגעתם של תלמידים לבתי הספר עד לפתרון הבעיה".

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, כתב בעמוד הפייסבוק בערבית: "המנהרה התגלתה מתחת לבית הספר לבנים באל-מעאזי. ברור כשמש כי העולם הערבי כולו הבין שארגון הטרור חמאס הוא זה שהורס את רצועת עזה ומחסל כל סיכוי של עתיד טוב לעזתים".

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אמר: "האמת נחשפה, החמאס משתמש בילדי עזה כמגנים אנושיים. אין גבול לציניות והאכזריות של החמאס שמנצל את בתי הספר של האו"ם לפעילות טרור רצחנית. במקום לחנך את ילדי עזה, בתי הספר של אונר"א הפכו לבסיסי טרור להוצאת פיגועים נגד ילדי ישראל."

דנון קרא למזכ"ל האו"ם ולמועצת הביטחון להתערב באופן מיידי ולהגביר את הפיקוח על פעילות אונר"א, לאור גילויי קשרים בין אונר"א לחמאס בחודשים האחרונים. "האו"ם צריך לפעול באופן מיידי כדי להבטיח שמתקני האו"ם לא משמשים כמגנים לתשתיות הטרור של החמאס", מסר.

בחמאס הגיבו לטענות: "האשמות חסרות בסיס שמשרתות את האויב הציוני"

השארת תגובה