מדוע ניקה אדם חילוני את בית הקברות בבני ברק?

חלק מ'המזבלה' בבית הקברות
חלק מ'המזבלה' בבית הקברות
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אדם חילוני בשם עמיחי זבולוני ממודיעין הגיע לבית הקברות 'שומרי שבת' בבני ברק, יחד עם בני משפחו והחלו לנקות אותו. הרצון לנקות את בית הקברות בו קבורים בני משפחתו הגיע בעקבות 'המזבלה' שנפתחה בבית הקברות.

בדף הפייסבוק שלו הוא כותב עמיחי כי "מדובר באחד מבתי הקברות היקרים בישראל ומי שרוצה להיטמן שם, צריך להיפרד מסכומי כסף בלתי נתפסים. כבר שנים שהנהלת בית הקברות לא מבצעת שום עבודות ניקיון או תחזוקה של המקום ובית הקברות הפך למעין מזבלה עירונית. כאשר הורי ועוד בני משפחה פנו להנהלת בית הקברות ולעיריית בני ברק בדרישה לתחזק את המקום, הם פשוט נענו בהתעלמות, במקרה הטוב, ובדחיה גסה במקרה הפחות טוב".

הוא ובני משפחתו הגיעו עם שקיות זבל ועמלו כמה שעות לנקות אותו, אך לא רק שלא קיבלו על כך מחמאה אלא הותקפו במילים חריפות. "בסיום הניקיון (שארך זמן רב) הראה אבי לנציג בית הקברות את שקיות הזבל הרבות שאספנו ושאל אותו מה דעתו על כך שבית הקברות כל כך מלוכלך? בתגובה הוא ענה לאבי בזלזול "יופי לכם" כששאלנו אותו האם לא חש בושה שהמקום הראה כך? הנציג הגדיל בחוצפתו ואמר באיום "נכנסתם לשטח פרטי ועשיתם פה בלאגן, יש לכם מזל שלא העפתי אתכם מפה".

3 תגובות
  1. באמת בושה איך המקום מלא בליכלוך

  2. כרגיל, בני ברק עיר שהנקיון בה זבל. יצאו בקמפיין שמירה על איכות הסביבה. העבירו את כל הלכלוך לבית העלמין, שם אין מי שיתלונן

  3. בבני ברק מה שמעניין אותם זה רשות היחיד , רשות הרבים זה לא עיניינם. כך הזוהמה חוגגת בחדרי מדרגות ובחוצות.
    אין טיפוח אין אסטטיקה. בושה וחרפה.
    איפה כבוד המתים?איפה הוקרת הטוב? אם מישהו משלהם היה מנקה היו מרימים אותו על כפיים אבל בחילוני אפשר לזלזל.
    שיתביישו , צריך לחשבו בפעמיים אם כדאי בכלל להקבר שם ולשלם סכומי עתק כדי להקבר במזבלה

השארת תגובה