"החזית הצפונית וחיזבאללה הינם בסדר העדיפות הגבוה ביותר של צה"ל"

במלאות 11 שנים למלחמת לבנון השניה – העניק הרמטכ"ל סקירה אודות המתרחש בגבול הצפון וגילה כי ישראל רואה בחזית הצפונית כזו שעלולה להתפרץ בכל רגע

הרמטכל גדי אייזנקוט - צילום דובר צהל (1)
הרמטכל גדי אייזנקוט - צילום דובר צהל (1)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט מסר היום תדרוך בנוגע להתרחשויות בגבול הצפוני ולמתיחות הצפה ועולה מעת לעת מול חיזבאללה.

לדברי אייזנקוט, הרי ש"בצל ההתרחשויות בסוריה, נמצא חיזבאללה בימים אלו במציאות לא פשוטה, חיזבאללה נלחם במלוא עוצמתו בסוריה, אך אנחנו לא נותנים לזה לתעתע, אנחנו מתעדפים את חזית הצפון ואת ארגון חיזבאללה בסדר העדיפויות הגבוה ביותר של צה"ל. יש גם תוכנית הגנתית, גם תוכנית התקפית וגם מוכנות גבוהה מאד".

"בפרספקטיבה של 11 שנים, ארגון חיזבאללה התעצם במבחן היכולת, למרות שהוא במורכבות גדולה, מצד שני הצפון חווה 11 שנים שלא היו כדוגמתם מאז קום המדינה – ילדים גדלים בקריית שמונה ובנהריה בלי אזעקות, בלי פיצוצים של קטיושות וחדירות של מחבלים לישובים, מציאות שאפיינה את הצפון עשרות שנים".

"מתוך הכרת העוצמה, אני יכול להגיד שבמאזן האסטרטגי של מדינת ישראל וביחסי העוצמה שלנו מול האויבים שלנו במעגל הראשון בכלל ובחזית לבנון בפרט, צה"ל הוא צבא חזק, עוצמתי, שיש לו יתרון מוחלט על אויביו", אמר אייזנקוט.

"ארגון חיזבאללה נמצא במציאות אסטרטגית מורכבת מאד, הארגון איבד כ- 1700 מאנשיו (שליש מכלל לוחמיו), במרוצת שלוש השנים האחרונות וספג קרוב ל-7000 פצועים.

"מצד שני, הוא רוכש ניסיון בלחימה, ממנו אנחנו לא מתעלמים, לצד בעיות תקציביות קשות, בעיות מוראליות קשות וההבנה שהארגון הזה איבד את שני מפקדיו בשבע- שמונה שנים האחרונות", המשיך הרמטכ"ל. "האחד זה עימאד מורנייה, שנהרג בדמשק ומפקד חיזבאללה שנרצח לפני שנה על ידי הממונים שלו, עד כמה שאנחנו יודעים וכמו שאמרתי יש לנו תמונת מודיעין טובה".

השארת תגובה