ירק נקי מחרקים? – זה פשוט לא אפשרי

ירקות עלים, אילוסטרציה
ירקות עלים, אילוסטרציה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ב"ה בשנים האחרונות התפתח שוק ירק העלים המפוקח הנמכר בחוצות הערים החרדיות והדתיות למען ציבור שומרי הכשרות הנזהרים מאכילת שרצים וחרקים, קמו עשרות חברות המשווקות ירק תחת חותמות כשרות שונות אשר כולם מבטיחים לכם ירק "למהדרין" אך מה שנעלם מעיני רוב הציבור הוא כי ירק עלים זה הנמכר בשקיות מרשרשות ומפתות אינו נקי מחרקים באופן מוחלט! ולא משנה איזו כשרות חתומה על האריזה (כמובן שכמה שהכשרות יותר מהודרת הירק יוצא יותר קרוב לנקי), הדעה הרווחת בציבור היא שהוראות השטיפה הכתובות על האריזה דואגות לצרכן שלא יאכל חול, פה הטעות! האמת היא כי החשש האמיתי הוא שתאכלו חרקים!

לכן, יש לבצע במדוייק את הוראות השטיפה המופיעות על האריזה, חובה להפריד את העלים, להשרות 3 דקות במי סבון ולשטוף את הירק לאט וביסודיות טרם השימוש, זו לא המלצה זו חובה!

אם לא עשיתם כך מסתבר שתיכשלו על שולחן השבת באכילת חרקים שאיסורם חמור פי כמה מאיסור אכילת חזיר, במעטה של ירק "למהדרין".

וכאן מגיעה שאלת המיליון, אם ככה אולי נאכל ירק רגיל? למה לשלם יותר?

התשובה היא: הירק לא עשוי מפלסטיק, הוא מצע מחיה לחרקים רבים אשר חיים עליו וניזונים ממנו, לכן בד"כ לא שייך למנוע באופן מוחלט את הימצאותם של החרקים, אך ניתן למעט אותם באופן משמעותי וזו העבודה שעושים בחברות לגידול ירק מפוקח, כך שבמקום עשרות או מאות חרקים בכמות ביתית של ירק עלים שלא ירדו כולם בהשריה ושטיפה, יהיו חרקים בודדים שירדו אחר השריה ושטיפה היטב.

למסקנא: עניין רכישת ירק עלים לא פחות חשוב (ואף יותר) מרכישת בשר בכשרות, לכן תקפידו לרכוש רק ירק מפוקח ורק מכשרות מהודרת שלא מתפשרת, אל תתפתו לכל מיני מבצעים ומכירות רחוב, תקפידו לקנות מחברות וותיקות וידועות ותחת הכשרות שעליה החלטתם להקפיד וכמובן להקפיד על הוראות שטיפת הירק בבית טרם השימוש.

חשוב לשים לב לדבר נוסף ולא לטעות:
ברשתות השיווק מוכרים בין היתר גם ירק עלים שאינו מפוקח מחרקים, כשגם הוא ארוז בתוך שקיות שאף נושאות חותמת כשרות כשבכתב קטן כתוב "לא מפוקח מחרקים" וכדו', הכשרות בירק זה הינה רק על הפרשת תרומות ומעשרות, טבל ושביעית, מבחינת חרקים הירק עלול להכיל עשרות או מאות חרקים, אז אל תטעו.

? ניסוי באופן עצמאי לבית
רוצים לראות את החרקים המצויים בירק עלים?

קנו ירק עלים רגיל שאינו מפוקח (פטרוזיליה, כוסברה וכדו'), הכינו משטח לבן חלק על השולחן, יש לדאוג למקור אור מעליו או מתחתיו, כעת קחו את צרור הירק ותנערו אותו היטב מעל המשטח והתבוננו היטב על הנשורת, תתמקדו בכל ממצא על המשטח, עדיף להצטייד בזכוכית מגדלת, מה ראיתם?

(שיטה יותר מדוייקת היא להשרות את הירק מספר פעמים במים ואת המים לשפוך לתוך רשת בצפיפות 120 מש (בערך פי שנים מנפה) ולהתבונן היטב, בהצלחה רבה

לשאלות נוספות בענייני חרקים במזון ניתן לפנות אל טל-חקר במספר 03-7227150 (שלוחה 1)

השארת תגובה