ישראל נכנעת? אחרי שהשביתה הסתיימה, הצדדים ידונו בהקלות לאסירים

אמש איים ברגותי כי באם לא ימולאו הדרישות, יחזרו האסירים הפלסטינים לשבות – אבו מאזן: הדרישות מולאו כבר בתחילת השביתה, אלא שגורמים אינטרסנטים הסיתו את האסירים

מרואן ברגותי, רב המרצחים
מרואן ברגותי, רב המרצחים

לאחר שאמש איים ברגותי כי באם לא ימולאו דרישות האסירים, תחזור השביתה ובמלוא העוצמה. מעדכן השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, כי "ישראל ביטלה בימים האחרונים את כל הסנקציות שהוטלו על האסירים הביטחוניים במהלך שביתת הרעב"

לדבריו, "בימים הקרובים יישבו נציגי ישראל ונציגי האסירים כדי לדון בדרישות".

נזכיר, כי בימים האחרונים דיווח הפלסטינים כי בניגוד לדיווח בצד הישראלי, הרי שמרבית הדרישות שהציגו האסירים מולאו כבר בימים הראשונים לשביתה.

את הדברים ניתן היה להבין גם מדבריו של יושב ראש הרשות אבו מאזן שהאשים בישיבת הוועד הפועל של אש"ף גורמים שונים שניצלו את השביתה כדי לגרום לעימות בין השניים.

אבו מאזן האשים, כי "מרבית דרישות האסירים כבר הושגו ביום ה-15 לשביתה, אך האסירים הוסתו כדי להמשיך בשביתה ולהראות שהרשות לא התאמצה למענם".

"היה משחק בסוגיית האסירים. משחק לא לאומי שבו השתתפו גורמים באש"ף, וכן כמה מהפלגים השונים – אני לא אעבור על כך לסדר היום", דברי אבו מאזן.

נזכיר, כי השר לביטחון פנים גלעד ארגן חזר ואמר בימים האחרונים כי אין בכוונת ישראל לשבת ולדון עם האסירים הביטחוניים בנוגע לדרישות להקלה בתנאי מאסרם.

השארת תגובה