שוק חופשי: יבואן נוסף למוצרי קוקה קולה – וגם: קוקה קולה ונילה

'שויצריה הקטנה' המשווקת מוצרי מזון מודיעה כי קיבלה כשרות של הרבנות הראשית עבור מוצרי חברת 'קוקה-קולה' המיוצרים באנגליה – החברה מתעתדת למכור את המשקאות בישראל ב-30-40 אחוזים פחות מזו של "החברה המרכזית למשקאות"

קוקה קולה וניל
קוקה קולה וניל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

האם בקרוב נוכל למצוא על המדפים משקאות של חברת המשקאות הנחשבת 'קוקה-קולה' במחירים זולים וידידותיים יותר? התשובה ככל הנראה חיובית.

חברת "שוויצריה הקטנה" העוסקת בשיווק ויבוא מוצרי מזון לישראל וממנה הודיעה כי הצליחה לאחר תהליך מתמשך, לקבל אישור כשרות מהרבנות הראשית לישראל, עבור מוצרי חברת המשקאות 'קוקה-קולה' המיוצרים בבריטניה.

המדובר במוצרים מגוונים של החברה העולמית למשקאות, כגון 'קולה בטעם וניל' וכן 'קולה בטעם דובדבן' ועוד, המשווקים כבר עתה במדינות שונות תחת מגוון מיתוגים כאשר המטרה שהציבו לעצמם אנשי החברה, הוא פתיחת ענף משקה הקולה בישראל לתחרות.

לדברי בעלי החברה, בכוונתם עם השלמת הליך האישור והייבוא, למכור לרשתות הגדולות פחיות קולה ב-30 עד 40 אחוזים פחות, ממה שנוהגות החברות לרכוש כיום ע"י "החברה המרכזית למשקאות", המשווקת את מוצרי קוקה-קולה בישראל.

לדברי מנכ"ל חברת הייבוא "שויצריה הקטנה" אלי זק, הרי שהכוונה היא, למכור את הפחיות לרשתות השיווק במחיר הנמוך ב45-30% מהמחיר שמציעה החברה המרכזית למשקאות הנחשבת ליצרנית וזכיינית 'קוקה קולה' בישראל.

לדבריו, "קיימים בשוק מספר יבואנים שמוכרים קולה בפחיות ביבוא מקביל ממדינות שונות, אך בהיעדר אישור כשרות של הרבנות הראשית הן משווקות לציבור רק בקיוסקים ולא ברשתות השיווק הגדולות".

"היה כמעט בלתי אפשרי לקבל את ההכשר על הפחיות האלו, שמיוצרות על ידי קוקה קולה בבריטניה. זאת למרות שלכאורה לא מדובר במוצר שצריכה להיות בעיה לקבל עליו כשרות, כי הוא כשר בכל העולם. בסופו של דבר, אחרי מאמצים של שנתיים, הצלחנו להכניס רב למפעל – ולפני שבוע קיבלנו את היתר הכשרות. עכשיו רק צריך לראות איזו מרשתות השיווק תהיה אמיצה ותסכים ללכת אתנו, ולא תפחד לריב עם החברה המרכזית. בשלב הזה לא נייבא בקבוקים משפחתיים משום שהתוקף שלהם קצר יותר", כך זק בראיון ל'דה מרקר'.

השארת תגובה