סקר: דתיים נעזרים פחות במורים פרטיים בתחום המתמטיקה

מתמטיקה, אילוסטרציה
מתמטיקה, אילוסטרציה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

רק רבע מההורים הדתיים רוכשים או יאלצו לרכוש שעורים פרטיים במתמטיקה זאת לעומת 39% מההורים המסורתיים ו36% מההורים החילוניים. כך עולה מהמחקר השנתי של אתר GOOL, האתר הגדול בישראל המציע הכנה לבגרות ולמבחנים אקדמאיים באמצעות שעורים מוקלטים. המחקר כאמור נערך בקרב מדגם מייצג בקרב הורי ישראל באמצעות מכון המחקר "סמית" במסגרת הבגרות במתמטיקה

לדברי יוחאי טוויג המנהל הפדגוגי של האתר מעניין לראות שכשנשאלו ההורים אודות הצורך בשעורים פרטיים שלאו דווקא בתחום המתמטיקה, 43% מההורים הדתיים ציינו שיממנו או מממנים שעורים פרטיים במתמטיקה ו44% מההורים החילוניים, אם כן, הפערים מצטמצמים. בנוסף, 37% מההורים המסורתיים מממנים או יממנו שעורים פרטיים בתחומים שאינם מתמטיקה

בנוסף עולה שיותר דתיים לעומת חילוניים ישקיעו כ500 ₪ בחודש בשעורים פרטיים. 61% מההורים הדתיים ישקיעו עד 500 ₪ בחודש בשעורים פרטיים, 51% מהמסורתיים ישקיעו סכום זה ו45% מהחילוניים. מצד שני עולה שבקטגוריות ההשקעה הגבוהות יותר ככל שההורה דתי יותר כך נוכחותו בקטגוריות אלו נמוכה יותר רק 28% מהדתיים ישקיעו בין 501 ל1000 שח בחודש על שעורים פרטיים ורק 11% מהדתיים ישקיעו מעל 1000 שח בשעורים פרטיים לעומת 13% מההורים החילוניים.

עוד עולה שחצי מהציבור הדתי חושב שמתמטיקה זה מקצוע חשוב וגם מקצוע אהוב. 45% מהציבור הדתי חושב שמתמטיקה זה מקצוע חשוב, אך שנוא. 5% חושבים שהוא כלל לא חשוב.37% מההורים המסורתיים שונאים מתמטיקה.

לדברי טוויג בשנים האחרונות מבחני הבגרות במתמטיקה הפכו לקשים יותר דבר שמצריך סיוע במסגרת זו או אחרת עבור התלמידים. אתר gool הינו האתר הגדול בישראל בתחום השעורים המוקלטים עם 2 וחצי מיליון כניסות בשנה.

השארת תגובה