אב ובנו נעצרו בחשד שגנבו כרטיס אשראי, התחזו לבעליו וביצעו בו חיובים בסכום גבוה

אב ובנו נעצרו בחשד שהשתמשו בכרטיס אשראי גנוב, וביצעו בו חיובים בסכום של עשרת אלפים שקלים, מעצרם הוארך

כרטיס אשראי, אילוסטרציה
כרטיס אשראי, אילוסטרציה

אמש, התקבל דיווח במשטרת ישראל מצעיר כבן 24 מירושלים שהודה, כי יחד עם אביו עשו שימוש בכרטיס אשראי גנוב, וביצעו חיובים באלפי שקלים. הצעיר ואביו נעצרו ונחקרו.

מחקירתם עלה, כי בשבוע שעבר, פנה האב כבן 50 אל בנו בטענה ש'מצא' לכאורה כרטיס אשראי חדש וביקש מהבן לסייע באיקטוב הכרטיס על מנת שיוכלו לבצע בו שימוש, על מנת לעשות כן ביצעו השניים שימוש בתכנה פרוצה באמצעותה השיגו את פרטיו המלאים של בעל הכרטיס, יצרו קשר טלפוני עם חברת האשראי ובמהלכה בדרכי הונאה התחזו לבעל הכרטיס וקיבלו לידיהם את הסיסמה לבנקט ואקטיבציה לכרטיס האשראי.

עוד עולה מהחקירה, כי לאחר ביצוע האקטיבציה, ניסה האב לבצע העברה בנקאית לחשבונו הפרטי, ומשלא צלח, יצאו השניים למסע קניות בתחנה המרכזית ובערים נוספות במרכז הארץ, במהלכו ביצעו חיובים ורכישות בסכום רב של כעשרת אלפים שקלים.

בחקירתם נקשרו האב ובנו למיוחס להם. היום הובאו החשודים בפני בית המשפט, מעצרו של הבן הוארך עד ליום חמישי ושל האב הוארך עד ליום שלישי.

מהמשטרה נמסר כי "קבלת הדיווח במשטרה הובילה לפתיחה בחקירה בה שולבו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ששימשו להתחקות אחר אופן שיטת ביצוע ההתחזות והחיובים שבוצעו ע"י החשודים. משטרת ישראל פועלת כל העת כנגד מעשי הונאה והתחזות בשיתוף פעולה מלא עם חברות האשראי במטרה לאתר, לחקור ולעצור את פורעי החוק המרשים לעצמם 'לגנוב' בהונאה מאזרחים שומרי החוק".

השארת תגובה