סוער במחנה הציוני: "שפרץ יודיע באופן מיידי על פרישה מהחיים הפוליטיים"

"על עמיר פרץ להודיע על פרישה לא מהמירוץ לראשות המפלגה, אלא מהחיים הציבוריים בכלל – רק ניקיון כפיים יאפשר למחנה השמאל להילחם בשחיתות של ביבי" – מאשים: "אנשיו של פרץ הפעילו מסכת לחצים ואיומים על חושפת השחיתויות במפלגה"

אראל מרגלית
אראל מרגלית

מפלגת העבודה הנערכת לפריימריז להנהגת התנועה איננה יודעת רגע דל של התנהלות שקטה ועניינית שבידה לסייע לקידום מטרותיה והאינטרסים שהיא מבקשת לייצג.

המפלגה שסקרי דעת הקהל מעניקים לה מספר חד ספרתי של מנדטים, הצליחה להעמיד עד כה מספר מרשים של מועמדים, של כאלו הרואים עצמם כמי שראויים יותר מהאחרים, להנהיג את המפלגה הוותיקה ולהצעיד אותה קדימה בבחירות הבאות לכנסת. אם כי ריבוי המתמודדים מטבע הדברים גורר בעקבותיו חיכוכים ומחנאות בתוככי המפלגה המאיימים לעתים לשפוך את התינוק עם המים.

היום היה זה ח"כ אראל מרגלית הנמנה אף הוא אל אלו הרואים עצמם בשלים להנהגה, שיצא נגד יריבו חבר הכנסת עמיר פרץ שהכריז אף הוא על מועמדותו, כי עליו לפרוש מהחיים הציבוריים.

ברקע להכרזת מרגלית, עומדת העננה המרחפת מעל שמות 11.000 האנשים אותם פקדו אנשי פרץ למפלגה לקראת הפריימריז הקרובים, כאשר שורת תחקירים שפורסמו בתקשורת העלו תמונה מדאיגה של אנשים שהתפקדו בתמורה לקבלת טובות הנאה כגון קבלת תלושי מזון, החזרי תשלום ועוד.

אך מעל הכל זעמו של מרגלית מופנה, לנוכח החשיפה האחרונה, כי היו אלו אנשיו של פרץ שהפעילו מסכת אדירה של לחצים ואיומים על הגברת דינה דיין, שחשפה פירצה חמורה במערכת המפקד המפלגתי, שאפשרה שינוי, מחיקה והוספת פרטי מתפקדים, לרבות החלפת שמות של בכירים במפלגה כגון ח"כ שלי יחימוביץ ויצחק הרצוג.

בהודעה שפרסם מרגלית נאמר, "על עמיר פרץ צריך להודיע היום על פרישה. לא מהמירוץ לראשות המפלגה אלא בכלל, מהחיים הציבוריים".

לדברי מרגלית, "סיימתי לשתוק! – "המפלגה שלי, מפלגה שנולדתי בה ושמעולם לא עזבתי אותה, נחטפה בידי מאפיה שרוצה לגנוב את הבחירות ולסחוט את המועמדים. אני נדהם ומזועזע משיחות הסחיטה, מסרוני האיום וניסיונות ההשתקה של מטה עמיר פרץ נגד מועמדת וחושפת השחיתות דינה דיין. ידענו להילחם עד חורמה בשחיתות של נתניהו, עכשיו צריך להציל את הבית שלנו פנימה".

הבוקר נחשף ב'ידיעות' תמליל השיחה בו כביכול איימו אנשיו של עמיר פרץ על הגב' דיין, וכך נשמעה השיחה:

"ממש לא כדאי לך לעשות שטויות, להתעסק בפרוצדורות ולהצטייר כגזענית- אנחנו יודעים מי החברים שלנו ולדאוג להם (תראי את שמולי וסוויד), תכתבי את המכתב שאת מושכת את העתירה ואנחנו נדאג לך. תאמיני לי זה יוציא אותך גדולה. אל תפספסי את הרכבת הפוליטית כי רק פעם בחיים היא תעצור עבורך בתחנה. בגלל טיפשות שלך כל החברים לא יתמכו בך ברשימה לכנסת ואת תעמדי במצב לא נעים ובלתי הפיך, אל תאבדי לגיטימיות בשביל שורה בעיתון, מי שיילך עם שטויות כאלו לבית משפט יפסיד ויצטרך לשלם בהוצאות. שהכול יישאר בינינו".

תגובה אחת
  1. חכ סטמורציץ למה נבחרי הציבור מהבית היהודי לא עוזרים לבוחרים ולא עונים ל מכתבים תלמדו רק קצת משס איך הם מבריגים את משפחתם לחבריהם בכל חור אפשרי ולא אפשרי

השארת תגובה