קושנר ייחקר בקשר הרוסי, הקפאת צו ההגירה – תימשך

על אף כי חתנו היהודי של טראמפ אינו חשוד במעורבות, ב-FBI אומרים כי לקושנר מידע חיוני בפרשה • צו ההגירה ה'מעודן' של טראמפ, ימשיך להיות מושהה בצו בית משפט

ג'ראד קושנר
ג'ראד קושנר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בית המשפט לערעורים דחה את הערעור שהגיש הנשיא נגד ביטול 'חוק ההגירה' המתון והמעודכן עליו חתם, וזאת לאחר שהצו הנשיאותי המגביל כניסתם לארה"ב של אזרחים מכמה מדינות מוסלמיות, נפסל ע"י בית המשפט.

עם הודעת השופטים על דחיית ערעור הנשיא והותרת הפסילה על כנה, הודיע התובע הכללי ג'ף סשנס, כי הממשל יעתור לבית המשפט העליון.

יצויין כי במדיה והנשיא אכן יערער על ההחלטה, ידון בכך בית המשפט רק בעוד כחצי שנה, כאשר ייתכן ואחד השיקולים שיעלו כאופציה מצדו של טראמפ בכדי לחסוך את ההמתנה הרבה והמייגעת, הוא העברת שורה של תקנות כהוראת שעה, שלאחר מכן יתאפשר לצו הנשיאותי לקבל גושפנקא משפטית רחבה.

בתוך כך, ג'ארד קושנר חתנו של הנשיא טראמפ ומי שנושא בתואר 'יועץ בכיר לנשיא', ייחקר על ידי ה-FBI בחשד למעורבות בפרשה הרוסית.

לפי הדיווח, קושנר דרוש לחקירה על ידי הבולשת הפדרלית (FBI) בעניין הקשרים בין אנשי מטה טראמפ לבין בכירים ברוסיה.

לפי הדיווח, קושנר עצמו איננו חשוד בפלילים וככל הנראה לא צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום. אולם, החוקרים סבורים, כי בידיו מידע החיוני להתקדמות החקירה.

בימים האחרונים דווח על מינויו של חוקר מיוחד שינסה להתחקות ככל הניתן אחר פעולות אנשי קמפיין הבחירות של טראמפ עם גורמים ברוסיה בניגוד לחוק.בימים האחרונים דווח כי הנשיא עצמו כבר נערך לאפשרות שיידרש ויזומן לחקירה ואף שכר את שירותיו של עורך דין בכיר.

השארת תגובה