אכזבה: בית המשפט דחה בקשתו של פולארד להקלה בתנאי שחרורו

התקווה נגוזה – בית המשפט לערעורים בניו יורק דחה את בקשת הערעור שהגישו פרקליטיו של ג'ונתן פולארד בדרישה להקל בתנאי שחרורו הנוקשים

יהונתן פולארד לאחר שחרורו מהכלא
יהונתן פולארד לאחר שחרורו מהכלא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רק לפני מספר ימים דיווח על ערכאת ערעור נוספת אליה פנו פרקליטיו של האסיר המשוחרר ג'ונתן פולארד בדרישה להקלה בתנאי שחרורו. אלא שכעת מתברר כי לעת עתה, גם תקווה זו נגוזה.

כזכור, רק בשנה שעברה שוחרר ג'ונתן פולארד מהכלא בארה"ב בתום ריצוי 30 שנות מאסר לאחר שהואשם בריגול לטובת ישראל. אלא שעם שחרורו הוטלו עליו תנאים נוקשים ומגבלות רבות לאורך שעות היממה, המקשים על התנהלותו היום יומית.

בפנייתם לחבר המושבעים, טענו עורכי הדין כי הדרישה לניטור כלל מערכות המיחשוב במקום עבודתו החדששל פולארד איננה מידתית והדבר עלול לפגוע במרשם, מאחר וזה עלול להיות מפוטר ממקום עבודתו בכל רגע על ידי מעסיקיו.

יצויין, כי בתוך שלל ההגבלות שהוטלו עליו, חל על פולארד איסור לשהות מחוץ לביתו בכל יום בין השעות 7 בערב ל- 7 בבוקר וכן חובה לענידת אזיק אלקטרוני על רגלו, במשך כל שעות היממה. דבר שלטענת פולארד מאלץ אותו לחלל שבת בניגוד לרצונו.

עם חילופי הממשל בארה"ב, הביעו בסביבתו הקרובה של פולארד תקווה כי העובדה שבבית הלבן יישב נשיא פרו ישראל, הדבר יגדיל את הסיכויים לחנינה, לאחר שבידי הנשיא להקל בתנאי האסירים.

השארת תגובה