פשקוולים על רקע גיוס חרדים בגנותו של ראש אכ"א פוזרו במקום מגוריו

סערת גיוס החרדים. אמירות חמורות והשוואה להיטלר כנגד אלוף בצה"ל התגלו הבוקר ביישובו. שר הביטחון והרמטכ"ל הגיבו ובמשטרה כבר פתחו בחקירה.

האלוף-אלמוז.-צילום-שי-וקנין
האלוף-אלמוז.-צילום-שי-וקנין

הבוקר (19.5.17 למניינם) פוזרו פשקוולים בגנותו של ראש אגף כח אדם בצה"ל – האלוף מוטי אלמוז. בפשקווילים, שמטרתם למנוע גיוס חרדים נכתב; "מוטי אלמוז ראש אכ"א, המוכר נשמתו בעבור בצע כסף. עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל בכבשונות האוישוויץ – צבא השמד. דע לך ! (כך במקור ש.ו) כי אית דין ואית דיין. סופך יהיה מר כהיטלר וחבריו".

לאמירות המאוד חמורות הגיב שר הביטחון – אביגדור ליברמן: "ההסתה הקשה נגד ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז, וכלפי צה"ל, חייליו ומפקדיו – היא בלתי נסבלת ומהווה חציית כל קו אדום. אסור לנו להשלים עם תופעות מסוכנות שכאלו. אני קורא למשטרה ולפרקליטות למצות בנחרצות ובאופן מיידי את הדין עם העבריינים הללו. אני מעניק גיבוי מלא לאלוף אלמוז".

ראש המטה הכללי – רב אלוף גדי אייזנקוט שוחח עם האלוף אלמוז, הביע שאט נפש מהמתקפה עליו ואמר: "אני קורא לרשויות אכיפת החוק לפעול על מנת לשים ידם על על האחראים למעשה המכוער". עוד הבטיח הרמטכ"ל, כי מפקדי צה"ל וחייליו ימשיכו לפעול למען בטחון אזרחי ישראל ולא ירתעו מהתקפות כמו אלה.

האלוף מוטי אלמוז – ראש אגף כח אדם בצה"ל, הגיב גם הוא עצמו ואמר: "הפלג הירושלמי חושב שהוא מורם מהעם, פטור מהחוק וצריך לנקוט מולו יד קשה". עוד הוסיף ראש אכ"א; "הם חושבים שבעקבות הקישקושים האלה, נקבל החלטות". לבסוף ציין, "אין בעיה עם ביקורת, צה"ל לא חסין מביקורת. רק יש צורה ודרך. האמירות בכרזות חמורות ויש לגנותם".

כבר הבוקר דיווחו במשטרת המחוז הצפוני כי נפתחה חקירה בחשד להסתה.

כותב שורות אלה מבהיר כי ההתנגדות לגיוס היא של מיעוט מסויים במגזר החרדי ולא כולו שכן תורם בשירות צבאי, לאומי, אזרחי ותורני לעם ישראל.

השארת תגובה