ניסיון הלינץ' בחווארה: נהג האמבולנס נעצר, האוטובוס הוחרם

כוחות צה"ל עצרו את נהג האמבולנס הפלסטיני שחסם מתיישב מאיתמר להימלט מהמון פלסטיני זועם בכביש חווארה. בנוסף, נעצר אחד הפורעים והאוטובוס שהביא את המפגינים לציר הוחרם

נהג האמבולנס נעצר (צילום: דובר צה"ל)
נהג האמבולנס נעצר (צילום: דובר צה"ל)
>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

כוחות צה"ל עצרו הלילה (שישי) פלסטיני שלקח אמש חלק פעיל בניסיון הלינץ' במתיישב באיתמר בכביש 60 בסמוך לחווארה. בנוסף, עצרו כוחות החטיבה המרחבית 'שומרון', בשיתוף השב"כ, את נהג האמבולנס שחסם את הציר ובכך מנע את מעבר רכבו של המתיישב ואפשר לפורעים הערבים ליידות אבנים וסלעים ולנסות לפרוץ לרכבו. כמו כן, לכדו כוחות צה"ל את האמבולנס ואת האוטובוס, אשר שימש להבאת המפגינים מפרי הסדר לציר.

בנוסף, במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל והשב"כ ארבעה מבוקשים, שלושה מהם חשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.

כזכור, אמש התפרעו כ-200 פלסטינים בכביש 60, בסמוך לחווארה. מתיישב מאיתמר, עובד סוציאלי במקצועו, נקלע להפגנה, בעת שעשה את דרכו חזרה מקניות ברמי לוי. מיד עם זיהויו כישראלי הוא הותקף באבנים וכשניסה להימלט מהזירה נחסם על ידי אמבולנס של הסהר האדום. בשלב זה התגברו זריקות האבנים והמפגינים החלו לנסות להיכנס לרכבו של המתיישב. בתגובה, הוא יצא ממכוניתו ופתח בירי, ממנו נהרג מפגין וצלם של סוכנות הידיעות אי. פי. נפצע באורח בינוני. המתיישב נלקח לחקירה קצרה ולאחר שמסר את גרסתו וסיפר כי חש בסכנת חיים הוא שוחרר לביתו.

 

 

השארת תגובה