15 אישומים: גנב צ'קים מקצין צה"ל וזייף תעודת זהות

חקירה של יחידת ההונאה במשטרת ישראל חשפה חשוד, תושב רמלה בן 26, שביצע עסקאות על-ידי שימוש בשיקים גנובים ובכרטיסי אשראי גנובים ומזויפים, בהיקף של עשרות אלפי שקלים

ת"ז אילוסטרציה
ת"ז אילוסטרציה

כתב אישום ,המכיל חמישה עשר אישומים שונים, הוגש בסוף השבוע שעבר באמצעות פרקליטות מחוז מרכז כנגד הנאשם בחשד לזיוף תעודות זהות והתחזות לבעליהם החוקי של השיקים וכרטיסי האשראי של אנשים שונים. באמצעותם רכש מוצרי צריכה, מכשירי סלולר, ביגוד, מזון ועוד וכן ביצע משיכות מזומנים מחשבונות הבנק של קורבנותיו והכל בסכום של כ- 134,000 ₪.

אחד מסעיפי האישום מייחס לנאשם שימוש בשיקים שנגנבו מקצין צה"ל ואשר שימשו אותו לצורך עבודתו כקצין. את השימוש בשיקים הגנובים עשה הנאשם לאחר שזייף תעודת זהות על שמו של הקצין, התחזה אליו וביצע רכישות באמצעות השיקים בבתי עסק שונים בסכום של אלפי שקלים.

בנוסף, במקרה אחר, מייחס כתב האישום לנאשם, שימוש בפרטי כרטיס אשראי שהשיג במרמה מאדם מבוגר בן 75 שמסר לו את פרטי הכרטיס לאחר שהקשיש האמין כי הנאשם יצליח לתקן לו אפליקציה במכשיר הסלולר שלו. לאחר שקיבל מהאיש את פרטי כרטיס האשראי, ביצע הנאשם קניות, של מוצרים שונים, בסכום של אלפי שקלים.

החשוד נעצר בתאריך 23/4/17, על ידי חוקרי ההונאה של משטרת ישראל, ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בראשל"צ. חקירתו הבשילה כאמור לכדי הגשת כתב אישום, בחשד לביצוע עבירות של זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, התחזות כאדם אחר, קבלת נכסים שהושגו בפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבת כרטיס חיוב והונאה בכרטיס חיוב בנסיבות מחמירות.

השארת תגובה