"הרפתקן ושיכור כוח" – תסיסה ברחוב הפלסטיני נגד ברגותי

בסביבתו של אבו מאזן תוקפים שביתת הרעב שמוביל ברגותי ומאשימים כי הוא מנסה לחתור תחת מנהיגותו – מקורבי המחבל מאשימים מנגד, כי הרשות הרש"פ מחבלת בשביתת הרעב תוך שיתוף פעולה עקיף עם ישראל

מרואן ברגותי. מתוך: פלסטין היום
מרואן ברגותי. מתוך: פלסטין היום
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עימות נרשם בשעות האחרונות ברחוב הפלסטיני בין אנשי הרשות בהובלת אבו מאזן לאנשיו של מנהיג התנזים לשעבר מרוואן ברגותי שמוביל בימים אלו את שביתת האסירים בבתי הכלא בישראל.

אין זה סוד שברשות רואים אקט פופוליסטי בשביתת האסירים הנמשכת מזה למעלה מחודש, ברחוב הפלסטיני סבורים כי בהובלת השביתה, מכוון ברגותי גבוהה, להתמודדות בבחירות שיתקיימו ביום שאחרי אבו מאזן, בתקווה לרשת את כסאו או לחילופין לקבע עצמו כמנהיג פלסטיני שזוכ לאחוזי תמיכה גבוהים בקרב האוכלוסיה.

הערב קיבלה המתיחות לראשונה פומבי כאשר גורמים פלסטינים רשמיים פתחו במתקפה נגד ברגותי וכינו אותו"הרפתקן, שיכור כוח וכמי שחושב שהוא מעל אבו מאזן".

אותם בכירים האשימו כי "ברגותי חושב שהוא יכול לקבוע לבדו מתי להכריז על שביתות רעב. לנו אין עניין בהבערת השטח כעת. אסור להיסחף אחריו. עוד זוכרים לו את האינתיפאדה ה-2".

מנגד האשימו תומכי ברגותי את אבו מאזן בחבלה מכוונת בשביתת הרעב. ובכך שהרשות תחת הנהגתו מדכאת כל גילויי תמיכה בשביתת הרעב ברחוב הפלסטיני, וכן בכך שהיא פועלת מאחורי גבו של העם הפלסטיני בכך שהיא מקיימת שיתוף פעולה עם ישראל.

השארת תגובה