פשרה היסטורית? טיבי מזמין: "תגישו בקשה לאזרחות במדינה הפלסטינית"

בעימות סוער שהתפתח בין ח"כ אחמד טיבי מ'המשותפת' לח"כ עודד פורר מ'ישראל בתינו', לנוכח סירוב הפלסטינים לאפשר ליהודים להתגורר במדינה הפלסטינית לכשתקום, הציע טיבי לאלו החפצים בכך 'להגיש בקשה וזו כבר תידון'

אחמד טיבי
אחמד טיבי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר שבכירים ברשות חזרו לא אחת על הכוונה שהמדינה הפלסטינית העתידית שתקום, תהיה נקיה מיהודים וכי לא תתאפשר קבלת אזרחות עבור אלו שיחפצו בכך, מבהיר חבר הכנסת אחמד טיבי מ'הרשימה המשותפת', כי במידה ומי מתושבי ההתנחלויות המיועדות לפינוי בכל הסדר עתידי יבקש להמשיך ולהתגורר במקום בו הוא מתגורר כעת, לאמור בשטח המדינה הפלסטינית העתידית, הרי שעליו יהיה להגיש בקשה 'וזו כבר תידון'.

את הדברים אמר ח"כ טיבי במהלך וויכוח שפרץ בינו לבין חבר הכנסת עודד פורר מ'ישראל בתינו' בזמן שהתראיינו במשותף לערוץ הכנסת.

במהלך הדיון הציע ח"כ טיבי 'פשרה היסטורית', "בא נלך לפשרה היסטורית בה מוקמת מדינה פלסטינית לצדה של מדינת ישראל".

אלא שח"כ פורר טען לעומתו, "אתה רוצה שתי מדינות, מדינת ישראל שבה יחיו זה לצד זה יהודים וערבים יחדיו, ואילו לצידה 'מדינה הפלסטינית' שתהיה נקייה מיהודים.

טיבי שאיבד לרגע את סף הריכוז ונראה היה כמי שלא התכונן להנחתה מיהר להשיב, כי "יהודים שירצו להיות אזרחים במדינה הפלסטינית יגישו בקשה והדרישות שלהם יידנו", הוא הוסיף עוד, כי האשמתו של ראש הממשלה לפני כשנתיים כשציטט בכיר ברשות שאמר, כי מבחינתה המדינה הפלסטינית תהיה נקייה ונטולת סממנים יהודים כשהשתמש בביטוי 'יידן ריין', הייתה התבטאות שקרית.

השארת תגובה