נתניהו: "רכשנו מגרמניה ארבע ספינות סער חדשות"

בטקס "מסדר כנפיים" – טקס סיום קורס טיס 169, בסימן 30 שנה למבצע משה ולמבצעי הדרום, השתתפו ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל, לצד בוגרי קורס הטיס הטריים.

סיום קורס טייס. צילום: דובר צה"ל
סיום קורס טייס. צילום: דובר צה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

דובר צה"ל מוסר כי היום (ה'), ג' בטבת תשע"ה, 25 בדצמבר 2014, נערך טקס "מסדר כנפיים" בבסיס חיל-האוויר בחצרים, בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס הטריים.

הטקס נערך במעמד ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו, שר הביטחון, מר משה (בוגי) יעלון, ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל ובנוכחות משפחות הבוגרים, חברים ואנשי חיל האוויר.

טקס הסיום מסכם שלוש שנות הכשרה לתפקיד הקצין, הכשרת הטייס ותואר אקדמאי מאוניברסיטת "בן–גוריון". החל מהשבוע הבא יוצבו מסיימי הקורס, אשר הינם כעת אנשי צוות אוויר, בטייסות השונות בחיל-האוויר וימשיכו את הכשרתם המבצעית כטייסים ונווטים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס כי: מדינת ישראל בונה את כוח המגן שלנו משנה לשנה, מעשור לעשור, במטוסים, בצוללות, במערכות הגנה אווירית כמו 'כיפת ברזל' וטיל 'החץ' ובאמצעי תקיפה מן המשוכללים בעולם.

נתניהו חשף כי "היום אני שמח לבשר שלפני שלושה ימים הוספנו נדבך חשוב בכוח המגן שלנו. רכשנו מגרמניה ארבע ספינות סער חדשות, זאת בנוסף על הצוללות שכבר נבנות שם עבור חיל הים. אני מבקש להודות לקנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, על המחויבות והסיוע המתמיד לביטחוננו.

"כשאתם טסים בשמי המדינה אתם רואים עד כמה קרובים האיומים השונים לפתחינו. במרחב שלנו מתלקחים סכסוכים אין קץ ואלימות נוראה ואכזרית. אש הקנאות האסלאמית מלחכת את גבולותינו בצפון ובדרום. המשימה העליונה שלכם, של כולנו, היא לשמור על הבית, לשמור על מדינת ישראל.

"המדיניות שלנו לעשות זאת היא כפולה, למנוע ולסכל התקפות ככל שניתן ולהגיב בעצמה על כל פגיעה בה. לא נסבול התקפות עלינו, לא מרצועת עזה, לא מן הגולן, לא מגבול הלבנון – משום מקום, ולכן צה"ל הגיב בעצמה, הגיב בעצמה ומיד על הניסיון של ארגוני הטרור להרים ראש בימים האחרונים.

"אנחנו רואים בחמאס אחראי על כל הפרה של השקט מרצועת עזה ואנחנו פועלים בהתאם. פעולות המניעה שלנו, פעולות הסיכול שלנו, נעשות במעגל רחב, לעיתים הרחק מגבולותינו. לחיל האוויר יש תפקיד מכריע בביצוע המדיניות הזאת – באוויר, בים וביבשה, חיילינו תוקפים את ארגוני הטרור ומשבשים בשיטתיות אספקת אמצעי לחימה אליהם שנשלחים בעיקר מאיראן ומגרורותיה.

נתניהו חתם: "אנו נחושים למנוע מאויבינו להשיג נשק קטלני שיכול לסכן את ביטחוננו ואנחנו נחושים לעשות הכול כדי למנוע מאיראן, שקוראת להשמידנו גם בימים אלה, מלהשיג נשק גרעיני".

הרמטכל בני גנץ בסיום קורס טייס. צילום: דובר צה"ל
הרמטכל בני גנץ בסיום קורס טייס. צילום: דובר צה"ל

באירוע בירך הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, את מסיימי הקורס: "מימי הקמתו ועד עצם ימים אלה מתוח קו ישר של מקצועיות ומקצוענות בחיל האוויר, המושך את החיל לעוד פסגות של הישגים. למדנו והתחנכנו שכך היה במלחמות העבר. ראינו במו עינינו שכך היה במבצע משה ושלמה העומדים במרכז טקס זה, וכך נמשך לאורך השנים האחרונות, שבהן היה חיל האוויר לכוח ההתקפי האסטרטגי המוביל של צה"ל ושל מדינת ישראל.

"אישרנו, הנחינו ובעיקר ראינו, במו עינינו את עשייתכם זו במשימות רבות לאורך השנים האחרונות, משימות קרובות ורחוקות. אני כבר מנוסה ואני אומר לכם שזהו חיל האוויר הגמיש והטוב ביותר שראיתי, וראיתי.

"אברך אתכם על סיומו של הקורס ועל הרגע הקרוב, הנפת הכובע אל השמיים.  אאחל לכם הצלחה בביצוע משימותיכם בעתיד. איחולים אלו מגיעים ממקום של ביטחון מוחלט ביכולתו של חיל האוויר להתמודד עם כל אתגר מקצועי ומשימתי שיוטל עליו ויהא זה קרוב או רחוק, שכן יכולתו נשענת עליכם- הטובים שבאנשינו.

"אבל גם אבקש ואדרוש- שמרו את מטוסיכם בגובה הטיסה הנדרש אך הקפידו לבל תגביהו לב ונפש. שמרו על הקו הישר- זה המחבר בין האכפתיות והמשימה, הקו הישר המאפשר את החיבור שבין מימוש האתגר המקצועי ונחישות הביצוע, מורכבת ככל שתהיה בכל מתאר של הפעלה".

מדברי מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל: "בארבע השנים האחרונות קיבל החיל כוח עילוי רב ערך. הערכה ותודה לך, מפקדנו, הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ. הטלת עלינו אחריות וקיבלת החלטות אמיצות. חיזקת את כוחנו ודאגת לעתיד הכוח האווירי. זהו מסדר הכנפיים האחרון בכהונתך. אנו מוקירים את שירותך בצה"ל, את הפרק הכחול שלך כמפקד "שלדג", יחידת הקומנדו של חיל האוויר, וכן את חלקך בהעלאת יהודי אתיופיה, שאת מבצעיה הרבים אנו מציינים היום. אנו מודים ומאחלים לך הצלחה בפרקים הבאים".

תגובה אחת
  1. עד להחלטה זו לרכוש אוניות מגרמניה , היו אוניות הקרב של חייל הים מיוצרות בארץ. אבל כרגיל נתניהו יודע רק לפרק את מדינת ישראל והתעשיות שלה

השארת תגובה