המרכז הרפואי 'הדסה' דורש צווי ריתוק ל-4 רופאים

בית החולים פנה לבית הדין לעבודה בדרישה להוציא צווי ריתוק לרופאים במחלקה ההמטו-אונקולוגית שצפויים לעזוב למחלקה החדשה שתוקם בשערי צדק המתחרה. לדברי הדסה, התפטרות הרופאים תוביל ל"פגיעה בתפקוד של מחלקה שלמה וכן השארת ילדים חולי סרטן ללא רופאים"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בית החולים 'הדסה עין כרם' פנה היום לבית הדין לעבודה בדרישה להוציא צווי ריתוק לארבעה מתוך תשע הרופאים המתפטרים במחלקת ההמטו-אונקולוגית עד לאיוש מלא של צוות המחלקה.

על פי המתווה המבוקש על ידי הדסה, הצווים יהיו לתקופה מרבית של חצי שנה, שתקוצר בהתאם להתקדמות בתהליך איוש התפקידים. בהדסה לא דוחים את עצם עזיבת הרופאים את המחלקה, אלא שלדברי בית החולים "מדובר בהתפטרות מאורגנת וקולקטיבית חסרת תקדים של רופאים הנוטשים את משמרתם על מנת לפתוח מחלקה בבית חולים מתחרה הממוקם בסמוך להדסה, תוך פגיעה בתפקוד של מחלקה שלמה וכן השארת ילדים חולי סרטן ללא רופאים".

בפניית הדסה נטען כי הרופאים התפטרו ביוזמתו של מנהל המחלקה לשעבר פרופ' מיקי ויינטראוב, שנפגש בנובמבר האחרון עם המנהל הכללי של בית החולים המתחרה שערי צדק פרופ' יונתן הלוי, שהציע לו לפתוח מחלקה חדשה שתהיה זהה למחלקה אותה ניהל בהדסה. לכן פנה פרופ' הלוי לרופאי ולאחיות המחלקה והציע להם לעבור למחלקה החדשה.

עם זאת, לדברי בית החולים הדסה אין לשערי צדק כלל רישיון להפעיל מחלקה ההמטו-אונקולוגית והשתלות מח עצם ילדים, והוא "חסר את התשתית הרלבנטית לפעילות זאת לרבות מעבדות ייחודיות ומתקנים קליניים דרושים". על כן, פנה לבית הדין שיוציא את צווי הריתוק "על מנת שלא להותיר את המטופלים הנזקקים לשירותי המחלקה ללא טיפול של רופאים".

השארת תגובה