זרועות האכיפה בפשיטה משותפת על מתחם גבעת התמרים ביפו

פשיטת המשטרה
פשיטת המשטרה

במבצע אכיפה משולב פשטה המשטרה, בסיוע גורמי אכיפה נוספים, על מתחם גבעת התמרים ביפו וערכה חיפושים אחר אמצעי לחימה, סמים שוהים בלתי חוקיים, רכוש גנוב ועבירות נוספות. מדובר בפעילות בהובלת משטרת ישראל ובשיתוף פרקליטות מחוז ת"א (פלילי ואזרחי), וכן גורמי אכיפה רבים נוספים ובכללם רשות המיסים, יחידת הביטחון מחוז דן חברת החשמל, רשות מקרקעי ישראל, מנהל הבטיחות בגז, ביטוח לאומי ועוד.

פעילות המשטרה נועדה להילחם בעבריינים המפרים את החוק ופוגעים בביטחון התושבים ובסדר הציבורי במקום. המשטרה אף מסייעת לגורמי אכיפה אזרחיים לקיים במתחם פעילות אכיפה הקשורה לתחום עיסוקם. עד כה נעצרו מספר שוהים בלתי חוקיים, וכן עוכבו מספר חשודים בגין החזקת סמים מסוכנים ומחסניות נשק. בנוסף נתפסו במתחם עשרות בלוני גז שחוברו באופן פיראטי ובצורה המסכנת את שלום הציבור וכן נותקו חיבורי חשמל שנעשו באופן לא חוקי ובצורה מסוכנת. יחידת הפיקוח תפסה במקום בעלי חיים אשר הוחזקו בתנאים שאינם מתאימים ובכלל זה נתפסו פרות, עיזים, סוסים, חמורים וכלבים.

מהמשטרה נמסר כי מדובר בפעילות שנועדה לתת שירות לציבור הנורמטיבי של יפו ולהביא להגברת הביטחון של התושבים. אנו כמשטרה פועלים להרחיק את אותם גורמים העוסקים בפעילות עבריינית של סחר בסמים, אמל"ח ועבירת רכוש ואשר פוגעים במרקם החיים של כלל הציבור בעיר. מבצע זה מהווה חלק מפעילות נמשכת ומאומצת של כלל גופי האכיפה במטרה להכות במחוללי פשיעה באופן יזום, תוך שילוב כלים משפטיים משדות משפט ואכיפה מגוונים וכן תוך איחוד כוחות של רשויות מנהל ואכיפה שונות כדי להביא להגברת הביטחון וקיומו של סדר ציבורי המשרת את כלל התושבים. עוד נמסר כי פעילות האכיפה והשלטת שלטון החוק תימשך בנחישות זאת ככל שיידרש ועל מנת למנוע את המשך הפרת החוק