כרטיסי טיסה מוזלים? זהירות! זהו תרגיל עוקץ מתוחכם

במשטרת ישראל הוגשה תלונה בשבוע שעבר על ידי תושב ירושלים שטען כי שילם סכום של 33 אלף ש"ח תמורת 9 כרטיסי טיסה אותם רכש לבני משפחתו באמצעות מודעה שפורסמה ע"י חברת תיירות בעיתון.

עוד סיפר כי תמורת כרטיסי הטיסה ביקש ממנו נציג החברה לשלם במזומן והשניים סיכמו שראשית יקבל את כרטיסי הטיסה ורק לאחר מכן ישלם את עלותם במזומן לשליח שיגיע אליו.

עוד סיפר במשטרה כי משביקש לבצע שינויים במועדי הטיסה ופנה ישירות לחברת התעופה, נמסר לו שהכרטיסים נרכשו בכרטיס אשראי המופיע כגנוב ובשל כך בוטלה העסקה.

במסגרת החקירה בוצעו שורת פעילויות מבצעיות , גלויות וסמויות , שהובילו לאיתור החשוד ומעצרו.

החשוד, בן 27 תושב המרכז, הובא לחקירה במפלג הונאה שם נחקר בגין 'קבלת דבר במרמה' ו'שימוש כוזב בכרטיס אשראי'.

מהחקירה עולה כי החשוד פרסם מודעה בעיתון לפיה חברת תיירות המציעה כרטיסי טיסה ליעדים שונים בחול במחירים מוזלים וכן את מספר הטלפון האישי שלו. משהתקשרו אליו , ביקש לבצע את העסקה במזומן . עוד עולה כי את הכרטיסים רכש ישירות מחברת התעופה באמצעות פרטי כרטיס אשראי גנובים ודרש את הכסף במזומן מהלקוחות.

עוד עלה מהחקירה, כי החשוד פעל באותה שיטה כלפי קורבנות נוספים שחלקם אף מימשו את טיסתם ובדרכם חזרה ארצה , לא אפשרו להם לעלות על הטיסה.

אתמול הוארך מעצרו של החשוד ע"י בית המשפט והחקירה נמשכת לאיתור קורבנות נוספים שנפגעו מדפוס פעולתו של החשוד.

מהמשטרה נמסר, עם קבלת הדיווח אודות החשוד, פתחו חוקרי המשטרה בחקירה מאומצת שהביאה תוך זמן קצר לגיבוש פעילות מבצעית מתוחכמת שהובילה למעצרו.

משטרת ישראל פועלת כבשגרה בשיתוף פעולה מלא עם חברות האשראי במטרה לאתר, לחקור ולעצור את פורעי החוק המרשים לעצמם 'לגנוב' בהונאה מאזרחים שומרי החוק.

השארת תגובה