"אי אפשר בלעדינו" • צפו: משה גפני מתדרך את חברי האופוזיציה

זקן חברי הכנסת משה גפני יוצא במתקפה נגד רפורמת החקיקה "מה שתעשו היו לאופוזציה תסבלו מזה שאתם תשבו שם".

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במהלך דיון שהתקיים היום בועת הכנסת על רפורמת החקיקה שמוביל יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין והשרים יריב לוין ואיילת שקד, רפורמה שעתידה להכניס שינויים ביחסי העבודה של הכנסת והממשלה. בין הנושאים שעתידים ככל הנראה להיכלל ברפורמה- הגבלת מספר הצעות החוק הפרטיות שרשאי להגיש כל חבר כנסת והגדלת יכולות הפיקוח של הכנסת על הממשלה, באמצעות הוועדות.

יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני הזכיר לחברי הכנסת כי"החקיקה היא נשמת אפה של הדמוקרטיה ואסור לפגוע בה".

במהלך הדברים סיפר גפני לחברי הוועדה על התרגילים שהיה עושה בזמן שהיה חבר באופוזציה "אני יותר זמן הייתי באופוזציה מאשר הייתי בקואליציה, נהנתי מכל רגע, אתה לא יוכל לתאר לעצמך, הם באו עם החלטות של וועדת כספים ושרים הגיעו מדושני עונג עד שפתאום חטפו את הפצצה בפרצוף, ישבנו ועשינו פיליבסטר". סיפר גפני.

גפני סיפר גם כיצד הפיל את חוק 'מע"מ אפס' שהפיל לבסוף את הקואליציה והביא לבחירות: "באו עם הנושא של מע"מ אפס לדיור ואמרו ליו"ר הוועדה שצריך את החוק מכון תוך יומיים, ניסינו לנהל איתם דיונים וזה לא עזר, אמרנו אם ככה, אז בסדר… אין סעיף אחד בתקנון שלא השתמשנו בו" סיפר גפני. "בערב תשעה באב שסלומיאנסקי כינס את הוועדה, למדנו באותו יום את הגמרא במסכם גיטין על 'חורבן בית המקדש' על 'קמצא ובר קמצא', חמד עמאר ישב אז לידי ואמר לי 'תגיד לי, קמצא היה חבר של בר קמצא? או יריב שלו' שיחזר גפני.

בשלב זה פנתה מרכזת האופוזיציה לחה"כ גפני ואמרה: "לפי התיאורים שלך נשמע שהיום אנחנו לא עושים עבודה טובה".

גפני השיב: "גם האופוזיציה של היום, כל הכבוד לה, המציאות היא שאם עושים אופוזיציה כמו שצריך כמו שעושה היום מירב מיכאלי, מגיעים לשלטון, אבל אי אפשר בלעדינו" עקץ גפני  .

גפני המשמש כזקן חברי הכנסת – 30 שנה במשכן, נתן טיפ לחברי הכנסת החדשים "תלמדו מה שאתם עושים לאופוזיציה היום, שאתה תשב שם אתה תאכל את עצמך, לי בעצמי יש דברים שאני מתחרט אליהם יש דברים שעשיתי שאני מתחרט אליהם". סיים גפני

השארת תגובה