ארדואן באולטימטום לטראמפ: "אחרי הפגישה נדע אם אנו בני ברית"

נשיא טורקיה ארדואן מציב יעדים לקראת פגישתו הצפויה עם נשיא ארה"ב – ברקע – הדרישה הנחרצת מארצות הברית לחדול מחימוש הכורדים

ארדואן צילום העמוד הרשמי
ארדואן צילום העמוד הרשמי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

נשיא טורקיה כבר הספיק להביע קורת רוח וסיפוק מגישתו של הנשיא טראמפ בעקבות שיחת טלפון שניהלו השניים, ואף הספיק לחזור בו ולבקר את התנהלותו.

אלא שארדואן המבקש להעמיד עצמו על משבצת 'הילד המופרע והבלתי צפוי' של המזרח התיכון, זה שכולם יראים מפניו ומכלכלים את צעדיהם מפני תגובותיו האימתניות. החליט הבוקר לחרוג מכל גינוני הנימוס הדיפלומטיים המקובלים, כשבחר להעביר אולטימטום לנשיא טראמפ ולפיו, 'הפגישה הקרובה תקבע באם אנו בני ברית, או לא'. הוא לא הסתפק בכך ושיגר איום מרומז, "אם הם לא יבינו אותנו,נפעל להגנתנו".

נזכיר, כי בין טורקיה לארה"ב מתקיימים בימים אלו דיונים סביב בקשתה של טורקיה להסגיר לידיה את האייתולה עבדאללה גול אותה השוהה בגלות בארצות הברית, טורקיה מאשימה כי גול הוא שעמד מאחורי ניסיון ההפיכה הכושל בטורקיה לפני מספר חודשים.

במקביל ארדואן איננו רווה נחת מהעובדה כי ארצות הברית נוהגת לחמש את המורדים הכורדים וכי היא איננה שוהה לפניותיה בענין.

כעת כך מסתבר, לקראת פגישתם של השניים, מבקש הנשיא הטורקי לבחון את התוצאות עוד בטרם נודעה הפגישה, מה שמזכיר במידה רבה את הדרישה הפלסטינית להצבת תנאים מוקדמים עוד בטרם החל המשא ומתן.

השארת תגובה