ירדן מעודדת וברגותי ממשיך לאיים: "להתכונן למרי אזרחי"

באמצעות עורך דינו אותו פגש לראשונה, משגר מרוואן ברגותי מסר לפלסטינים "השביתה נמשכת – עד שנשיג את מטרותינו" • מתברר: "המחבל כלל לא ידע על ולא שמע על סרטון הטורטית"

מרואן ברגותי. מתוך: פלסטין היום
מרואן ברגותי. מתוך: פלסטין היום

שר החוץ הירדני התייחס לשביתת האסירים הפלסטינים בישראל: "הדגשנו את הצורך לכך שישראל תהיה מחויבת להיענות לדרישות ההומניטריות והצודקות של האסירים שובתי הרעב, בהתאם לחוק הבינלאומי ולאמנת ז'נבה".

אסיר העולם מרוואן ברגותי שמוביל את שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל, נפגש היום לראשונה עם פרקליטו עו"ד חאדר שקיראת, וניצל זאת כדי לשגר מסר מהבידוד בו נמצא, לפלסטינים.

"השביתה נמשכת, ונמשיך במאבקנו לחירות ולכבוד בבתי הכלא, עד שנשיג את מטרותינו – על העם הפלסטיני לפתוח בתנועה עממית נרחבת לאי-ציות אזרחי, ולהשיב את הקריאה לשחרור".

עוד נמסר, כי ברגותי קורא לכלל הפלסטינים "להתכונן למרי אזרחי".

מהפגישה עולה עוד, כי אסיר העולם, כלל לא ידע כי סרטון שתיעד אותו בחשאי כמי ששובר את שביתת הרעב הופץ בכלי התקשורת. "ברגותי לא ידע ולא שמע על סרטון הטורטית".

עוד עולה מהביקור, כי ברגותי עובר חיפוש יסודי על גופו, על ידי הסוהרים במשך 4 פעמים ביום. "ביום השני לשביתת הרעב הוא עבר לשביתה ללא מים. אחרי ארבעה ימים העבירו אותו לחדר גדול יותר – אין לו שום ספר, לא קוראן ולא כלום. יש לו מזרון, שמיכה ואותם הבגדים מההתחלה".

השארת תגובה