"להעמיד לדין את הדובר" – הוא הודה כי התעלל בפלסטיני

דין יששכרוף, דובר ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה' חשף בנאום שנשא בפני פעילים, כי בזמן שירותו בחברון הכה פלסטיני עד זוב דם ללא שום הצדקה – ארגון 'עד כאן' פנה ליועה"מ בדרישה לחקור את הדברים

דין יששכרוף
דין יששכרוף

לפני כשבועיים חולל דין יששכרוף, דובר ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה' סערה, כאשר בכינוס פעילים של הארגון, סיפר כיצד בזמן שפעל בחברון במסגרת שרותו הצבאי, הכה ערבי חף מפשע ללא כל הצדקה, עד שדימם וזאת לעיני מפקדו והחיילי הפלוגה".

"תפסתי אותו בעורף והתחלתי לתת לו ברכיות בפנים ובחזה עד שהוא היה מדמם, מול החיילים שלי ומול המפקד שלי ואז גררנו אותו משם ושמנו אותו במוצב", כך יששכרוף.

בארגון 'עד כאן' פנו בעקבות הדברים ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיורה על זימונו לחקירה של דובר הארגון וזאת בגין עדותו הפומבית ומצולמת.

בארגון 'עד כאן' ששמה לה למטרה לפעול נגד עמותות שמאל הפוגעות בחוסנה ובתדמיתה של מדינת ישראל, גילו, כי העדות שמסר דובר הארגון זהה אחד לאחד לעדות אנונימית שפורסמה באתר 'שוברים שתיקה' בה תואר כיצד אותו חייל מאיים על חייו של הפלסטיני.

במכתב שמוען ליועה"מ נכתב, כי "חומרה יתירה נודעת לאיומים אלו לנטילת חייו של הזולת, עת נעשו בנשק צה"לי, תוך מילוי תפקידו של החשוד כקצין צה"ל. ראוי לתת את הדעת למסוכנות הניבטת אלינו מדמותו של החשוד כפי שהיא משתקפת מעדויותיו"

השארת תגובה