"עצרתי את השחיתות בגופי" – יעלון מדבר על פרשת 3000

בראיון נרחב מתבטא שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון על הנושאים העומדים על הפרק ומבהיר, "אני מאוד מודאג מכהונת ליברמן – אם אתה בא גם עם חוסר ניסיון וגם עם חוסר ידע. בראייה לאומית זה מסוכן"

בוגי יעלון בועדת חוץ וביטחון. צילום: הכנסת
בוגי יעלון בועדת חוץ וביטחון. צילום: הכנסת

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון, אימץ לעצמו מנהג מאז פרישתו מהממשלה ומכהונתו כשר הביטחון, והוא, לפתוח מעת לעת את סגור ליבו בפני עיתונאים, ולהתבטא בכאב על מצבה הנוכחי של המדינה.

בראיון שהעניק הבוקר לרדיו תל-אביב אמר יעלון, התייחס לשביתת אסירים שמוביל מרוואן ברגותי ואמר, כי ככל שזה היה תלוי בו, הרי שהיה מעדיף כי ברגותי "יינמק בכלא" וזאת לאחר שלדבריו נחשפה צביעותו בהצגת הסרטו על ידי שרות בתי הסוהר, "יש לזה משמעות שתפסו אותו בקלקלתו ואני מקווה שהאסירים יבינו שהוא בעצם עושה עליהם סיבוב פוליטי". סבור יעלון.

לדבריו, הוא איננו מתגעגע לתפקידו במשרד הביטחון, אך אינו יכול שלא להחליק לגמריי את רגשותיו, "אני לא מסתכל אחורה. אני מסתכל קדימה. אכן זאת הייתה עזיבה כפויה, למרות שבסופו של דבר אני קיבלתי את ההחלטה להתפטר אבל היה ברור לי שרוצים להיפטר ממני".

שר הביטחון לשעבר מאפיין את הממשלה הנוכחית כמי שכושר העמידה שלה מבוסס על שחיתות וכסף, וקושר זאת עם פרשת 'תיק 3000'.

לדבריו, "אני בקיא בפרשת 3000 – הצוללות וכלי השיט. זיהיתי שם שחיתות, בוודאי. אני חסמתי בגופי עסקה שהייתה אמורה לצאת לפועל שהוקפאה עד אשר סיימתי את תפקידי וחודשה אחרי שהחליפו אותי. אני מקווה שיותר מוקדם מאשר מאוחר יבואו עם שורות תחתונות. פה ברור היה לי שיש שחיתות".

לדבריו הקשר בין עזיבת משרד הביטחון לבין חסימת העסקה הן "נסיבתיות", אך הוסיף כי הדבר נמצא בחקירה. "אני לא פעם ראשונה חוסם שור בדישו, אנחנו מדברים כבר על שלוש ממשלות ברצף שנגד ראש הממשלה מתנהלת חקירת משטרה. פה זה שלוש חקירות והגיע הזמן שבמדינת ישראל יהיה ראש ממשלה שאין מה לחקור אותו". כשנשאל האם נתניהו מושחת, השיב: "אני לא חשבתי כך עד לאירועים הללו, הופתעתי ממש".

תגובה אחת
  1. יעלון עוד חושב שמאן-דהוא עדיין מאמין לו? חנטריש זו מילת כבוד לטיפוס כמוהו. יעלון אל תשכח לנעול מגפיים בהופעותיך הפומביות מפחד "נחשים אזרחיים" כפי שנהגת בצבא. אתה פשוט לא מתאים לנו!!

השארת תגובה