נסראללה : "ישראל חוששת מעימות עתידי מכיוון שהוא עשוי להיות בשטחה"

מזכ"ל חיזבאללה הוסיף כי ישראל מסתתרת מאחורי גדרות בגבול לבנון וברצועת עזה כי היא הולכת ונחלשת. בהתייחסו לגבול עם סוריה, אמר נסראללה כי משימת הארגון שם הושלמה

חסן נסראללה. צילום: אל מנאר
חסן נסראללה. צילום: אל מנאר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חסן נסראללה – מזכ"ל חיזבאללה התייחס הערב לכך שישראל מקימה גדר חדשה בחלק מגבול לבנון, ואמר כי היא "מסתתרת מאחורי גדרות בגבול לבנון וברצועת עזה, היא הופכת להיות מדינה רגילה ולא מעצמה".

לדברי נסראללה, ישראל מאיימת לפתוח במלחמה עם חיזבאללה יותר מעשור, אך לא עושה זאת. כי ישראל חוששת מעימות עתידי מכיוון שהוא עשוי להיות בשטחה. נסראללה אמר את הדברים בנאום לציון שנה לחיסולו של בכיר הארגון, מוסטפא בדר א-דין.

לפני כחודשיים, אישר הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט כי לפי מידע שהשיג המודיעין הישראלי, באדר א-דין נרצח על-ידי מפקדיו. "זה מצביע על גודל האכזריות, המורכבות והמתח בין חיזבאללה לפטרון האיראני", אמר איזנקוט בכנס על-שם מאיר דגן שהתקיים במכללה האקדמית נתניה. "הפרסומים עולים בקנה אחד עם המידע שיש לנו, וזה מעיד על עומק המשבר בארגון".

איזנקוט הוסיף כי חרף פעילותו רחבת ההיקף של חיזבאללה בסוריה, במהלכה הארגון צובר ניסיון מבצעי רב, הארגון מתמודד כיום עם שורת משברים: "משבר פנימי – על מה נלחמים, משבר כלכלי, ומשבר מנהיגותי", אמר.
בנוגע למעורבות הארגון במלחמה בסוריה, נסראללה אמר כי "אין עוד צורך בנוכחות חיזבאללה בגבול המזרחי של לבנון (עם סוריה) המשימה שם הושלמה – הגבול שקט והוא עובר לאחריות צבא לבנון". הוא הוסיף כי קבוצות המורדים בגיבוי מדינות המפרץ וארה"ב מבצעות טיהור אתני, ולא המשטר ותומכיו.

השארת תגובה