דרמה במשכן: רב הכנסת מאיים להסיר את הכשרות בשל חילוקי דעות עם המנכ"ל

חשיפה: בשל שיפוצים במטבחי הכנסת, החלו להביא את האוכל מקייטרינג חיצוני, אלא שרב הכנסת דורש משגיח צמוד למשאית ההובלה, ומנכ"ל הכנסת מסרב, ומסתמך על מכתב של רבה של ירושלים הרב שטרן. רב הכנסת מאיים בהסרת הכשרות. כל הפרטים

20170511_122145
20170511_122145
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חשיפה: מחלוקת סוערת על ענייני הכשרות במשכן הכנסת, בין מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ לרב הכנסת הרב אביגדור הוכמן.

לפני כחודש, החלו בכנסת בשיפוץ של מטבחי מזנון הכנסת, שאמור לארוך תקופה ארוכה, ובשל כך החלו בכנסת להשתמש בשירותי קייטרינג.

הקייטרינג הוא בכשרות רבנות מהדרין ירושלים, המעניקה את הכשרות למזנון הכנסת בדרך כלל, וכן כשרות של בד"ץ העדה החרדית. בכל בוקר, מגיעה משאית של הקייטרינג עם כל האוכל, הכולל גם מאכלי בשר הנמכרים במזנונים הבשריים בכנסת, מזנון הח"כים ומזנון האורחים, בשניהם סועדים מדי יום עשרות שומרי כשרות, בהם גם עובדי הכנסת וחברי הכנסת.

בשל השינויים, דרש רב הכנסת, האחראי על הכשרות במשכן, כי למשאית ההובלה, המביאה גם את הבשר, יוצמד משגיח שיביא את הקייטרינג, עד למשכן הכנסת, בכדי שלא תהיה בעייה של בשר שנתעלם מהעין. אלא שמנכ"ל הכנסת סירב לאשר את התוספת למשגיח, שלדברי אחראי הכשרות בכנסת עומדת על 50 שקלים ליום.

ל'כל הזמן' נודע כי אנשי הכשרות הציגו למנכ"ל מכתב מאגף הכשרות במועצה הדתית ירושלים שהגיע לידי 'כל הזמן' שם נכתב כי "בהתאם להוראות הכשרות של הרבנות הראשית ירושלים, הננו להסב את צומת לבכם, כי כל האוכל המגיע לכנסת מכל בית אוכל בירושלים או מכל חברת קייטרינג כל שהוא, חייבת להיות אך ורק בליווי משגיח כשרות ברכב המוביל את האוכל את ההוראה הזאת העברנו לפני מספר חודשים לרב הכנסת הרב הוכמן נא לפעול בהתאם"

על המכתב חתום יהושע ישי יו״ר המועצה הדתית ירושלים.

מנגד בלשכת המנכ"ל, הביאו מכתב מרבה של ירושלים הגאון רבי אריה שטרן, הקובע כי לפי "הנהלים החדשים להבטחת כשרות המשלוחים המגיעים ממפעל ה״קייטרינג״, אם הנהג יהודי די בזה שנועלים את המשאית ושמים על המזון. עצמו מדבקות חזקות וראויות כאלה שפתיחתן מובטחות רק ע״י המשגיח המקומי במקום האכילה, לעומת זאת אם הנהג גוי, צריך שיהא מגיח מלווה את המשלוח בנסיעה בנוספת לנעילה והמדבקות הנ"ל".

לדברי מפקח כשרות בירושלים הנוהל שנקבע ע"י הרב שטרן הוא נוהל שנוהג בכל הכשרויות כולל הבד"ץ העדה החרדית.

אלא שהקביעה הזו לא מרצה, את רב הכנסת שהודיע למנכ"ל כי גם "אם יבוא משאית בלי בלי משגיח גם אם הנהג יהודי לא אתן להכניס את האוכל, אם בכל זאת האוכל יוכנס אני אסיר את הכשרות".

ל'כל הזמן' נודע כי מי שמוביל את המאבק הזה של הכשרות במשכן זה רבה של המשכן מזה שנים הרב אביגדור הוכמן שיחד עם 2 אנשי הכשרות שמחזיק בנמצאים בכנסת שעות ארוכות כדי לשמור עת כשרות המקום. בימים האחרונות שניהלו אנשי הכשרות את המאבק זכו לגיבוי מלא מכל חברי הכנסת החרדים שניסו אף הם לסייע במהלך.

 

השארת תגובה