הקרב על ההסתדרות: בני ברק התייצבה מאחרי יחימוביץ'

המועמדת המובילה לראשות ההסתדרות ביקרה בעיריית בני ברק וזכתה לגיבוי גורף של העובדים, שגם תלו שלטים עם קריאה לתמוך בה ● הסיבה לתמיכה החרדית: תמיכתה הבלתי מסויגת בשמירת השבת

Untitled-1 (1)
Untitled-1 (1)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

 

הקרב על הקול החרדי לקראת הבחירות בהסתדרות תופס תאוצה: בעוד כשבועיים יתמודדו ראש בראש שלי יחימוביץ מול אבי ניסנקורן על ראשות ההסתדרות, עד אז נראה כי ח"כ יחימוביץ זוכה לתמיכה רבה בקרב העובדים החרדים.
ח"כ יחימוביץ' הגיעה בשבוע שעבר לפגישת תמיכה נדירה בעיריית בני ברק כאורחת של ראש העירייה חנוך זייברט וסגניו. ליחימוביץ' נלווה ח"כ יגאל גואטה שיזם את תמיכת ש"ס ביחימוביץ להסתדרות. יחימוביץ' נדהמה לגלות מחזה חסר תקדים: שלטי תמיכה בה מונפים מתוך בניין העירייה, ועשרות העובדים אשר הביעו תמיכה במועמדותה לראשות ההסתדרות.
התמיכה החרדית ביחימוביץ' מגיעה בין היתר לאור העובדה כי היא דוגלת בצורך להכריז על שבת כ"יום מנוחה". השקפת עולמה, כי חוק שעות עבודה ומנוחה הוא חוק סוציאלי, חילוני, שאינו שנוי במחלוקת.
התמודדותה לראשות ההסתדרות נעשית בין היתר בידיעה כי תשמור על זכויות העובדים בשבת, לדבריה, "זהו ציווי סוציאלי בן אלפי שנים, נאור באופן בלתי נתפס נוכח העובדה שנכתב בתקופה שהיו נהוגים בה עבדות ושיעבוד האחר. הציווי היהודי, שהפך נחלת האנושות כולה, קבע כי לאדם, לכל אדם, יש זכות ליום מנוחה אחד בשבוע. ולא רק לגביר אלא גם לעבד, וגם לאמה, וגם לגר, ואפילו, שימו לב, לבהמה".
השארת תגובה