גם ירדן מסכימה: "אין מניעה להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים"

שר התרבות הירדני לשעבר מתייחס להתפתחויות במזרח התיכון ולמאמצי נשיא ארה"ב לרקוח 'דיל' בין ישראל לרשות, וקורא לפלסטינים להכיר במצבם האזורי הנחות עם בחירתו של טראמפ לנשיאות

שגרירות ארהב בישראל
שגרירות ארהב בישראל

במאמר שמפרסם טארק מצארוה, שר התרבות הירדני לשעבר בעיתון 'אל-ראי' המתפרסם בממלכה, מאשים מצארוה את הפלסטינים באי קיראה נכונה של המפה האזורית לאור ההתפתחויות והתמורות שחלו באזור מאז האביב הערבי.

לדבריו, "אין מניעה כי האמריקנים יעבירו את שגרירותם לירושלים המערבית וכי בניגוד לאזהרות הנשמעות, הדבר לא יעורר כל רעש ולא יחולל זעם בעולם המוסלמי, וזאת מפני הסיבה הפשוטה והיא, שהפלסטינים והערבים דורשים שהעיר העתיקה, אותה איבדו ב- 1967 (מלחמת ששת הימים) תהיה בירתם. לא שמעתי אף אחד שדורש את ירושלים של 1948 – לא חמאס, לא אש"ף ולא אף אחד". אמר.

ובאשר לצד השני, מסביר הבכיר את המבוכה הישראלית שבאה לידי ביטוי בהתנעת התהליך המדיני מכיוונו של טראמפ, "הנשיא הפלסטיני ידרוש מהפלסטינים מדינה מפורזת לפי דרישת ישראל, מדינה שתחיה לצד ישראל בביטחון – גם ערפאת הסכים בשעתו לנוסחת 'האוטונומיה המנהלית' בתמורה לשיבתו לפלסטין. הכיבוש הישראלי כבר השלים עם כל מאפייני המדינה הפלסטינית, למעט עניין שינוי הגדרתה הבסיסית".

השארת תגובה