נתניה: בצאנז מחפשים נציג חדש למועצת העיר ומי יחליף את פיירברג

ארבעה מתמודדים כבר הכריזו על רצונם לכבוש את ראשות העיר מידיה של מרים פיירברג, שצפויה לא להתמודד בשל החשדות נגדה

עיריית נתניה
עיריית נתניה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שנה וחצי לבחירות בעיר נתניה, מלבד הצפי מראשת העיר הנוכחי מרים פיירברג שלא להתמודד בשל החשדות נגדה, גם בזירה החרדית לא שקט: במפלגות ש"ס ו'גל' המורכבת מנציגי 'אגודת ישראל' ו'דגל התורה' ישנה דרישה ברורה מפעילי השטח לרענן את הרשימה.

בש"ס המקומית זכו בבחירות הקודמות לארבעה מנדטים, כיום שואפים להגדיל את מספר המנדטים אך יחד עם זאת לרענן את הרשימה ולהכניס דמויות חדשות. בשיחה עם איש ש"ס מקומי הוא אומר ל'כל הזמן' כי בקהילתו של הרב יוסף חיים גבאי, הנחשבת לאחת הקהילות החזקות בעיר, ישנה דרישה לשלב את הרב יוסף פנחס כנציג מטעמו ברשימת ש"ס.

במקביל נראה, כי נציג חסידות צאנז בעירייה שמעון שר לא ישובץ שוב ברשימת המפלגה בבחירות הבאות, בשל מעצרו והחשדות נגדו בפרשת השוחד בנתניה. שר שימש עד לפני כמה חודשים כסגנה של ראשת העיר נתניה מרים פיירברג וכיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה. בחסידות צאנז, לה כוח רב בעיר, צפויים לחשב מסלול מחדש לקראת הבחירות הבאות ולשלוח נציג אחר מטעמם לעירייה.

יצוין, כי השבוע ביקשה המשטרה להרחיק את שר לחודשיים נוספים מכל פעילות בעיריית נתניה,  בנימוקי הבקשה נכתב: "שר רואה את עצמו כנציג קהילה צאנז ומבקש להשיבו לשורות מקבלי ההחלטות בעירייה כנציג הקהילה. אלא שבעבר הוא שם את כל כובד משקלו לטובת קהילה זו באופן שהטה את החלטותיו כיו"ר ועדת תכנון ובנייה למען מי שתרם לקהילה זו". לטענת נציג המשטרה, "ככל שיהיה בכוחו להשפיע בכל הליך שהוא בעירייה הרי שהצבעותיו והחלטותיו יונעו מאותו מקום נגוע באינטרסים זרים ופליליים".

לראשות העיר עצמה, מלבד פיירברג שהתיק בעניינה עדיין מתנהל, הצהירו כבר ארבעה כי יתמודדו: יו"ר סיעת 'למען נתניה' הרצל קרן, יוני ג'ורנו לשעבר יושב ראש אגודת הסטודנטים בנתניה, אל"מ במיל' מוטי הוד, ששימש מנכ"ל עיריית נתניה וחבר מועצת העיר לשעבר אפרים בולמש

השארת תגובה