מיקרוסופט משיבה מלחמה: מערכת חדשה שתתחרה בכרום OS

התשובה של מיקרוסופט הגיעה עם ההשקה האחרונה של מערכת הפעלה חדשה בשם "Windows S".

Windows-10-S-800x553
Windows-10-S-800x553
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מיקרוסופט, למרות הדומיננטיות שלה, מאבדת במרוצת השנים לקוחות מסיבות שונות, לחברות אחרות בחום מערכות ההפעלה. דוגמא טובה לכך היא ה"Chrome OS" של גוגל, מערכת הפעלה פשוטה, מהירה, מבוססת ענן, וכמובן זולה המשולבת בניידים קלים בשם כרום-בוק (ChromeBook).

התשובה של מיקרוסופט הגיעה עם ההשקה האחרונה של מערכת הפעלה חדשה בשם "Windows S".

המערכת מתחרה על השוק המתפתח של משתמשים בתחום האישי והחינוכי המעוניינים במערכת שתעשה מעט מאוד – אבל באופן בטוח, מהיר, וזול.

למערכת הצעירה מספר מאפיינים ויתרונות מעניינים. כמו במערכת הדומה של גוגל, ווינדוס S תתבסס של שירותי ענן כמו "Microsoft Intune" ו"Intune for Education", שהן מערכות לניהול הרשאות והתקנת אפליקציות.
השינוי מצביע על הכוונה של מיקרוסופט להפוך את המערכת לכלי חינוכי חשוב, בין המאפיינים של המערכות ניתן למנות את האופציה לשלוט בכל המחשבים ברשת, שמירה על אבטחת מידע, וסינכרון מובנה עם שירות הענן "OneDrive" של מיקרוסופט.
למרות ההסתמכות הכבדה על שירותי ענן, בניגוד למקבילה מבית גוגל, המערכת תעבוד נהדר גם ללא חיבור יציב – או בכלל, לאינטרנט.

חשוב לציין שמדובר במערכת רגילה, אבל עם שינויים, המערכת תהייה קלה ומהירה יותר, לדוגמא, המערכת תעלה ב15 שניות פחות מגרסת הPro הקיימת של המערכת.

אך יש גם חסרונות, מיקרוסופט תאפשר למשתמשי המערכת להשיג יישומים רק מן החנות שלה – הWindows store, בניגוד מוחלט למערכת הקיימת. האפליקציות בחנות מסתכמות בלא יותר מאפליקציות Win32 שנבנו ואושרו ע"י מיקרוסופט, ואפליקציות אוניברסליות "Universal Windows Platform".
לטענת מיקרוסופט, האפליקציות הזמינות שם מותאמות לעבוד באופן הולם ויעיל עם המערכת ונמנעות מלהעמיס עליה בשעת האתחול – בזה היא צודקת לרוב.

המערכת תהייה זמינה ללא עלות עם לפטופים הנמכרים יחד איתה, כלומר – המערכת לא זמינה להורדה אלא מגיעה עם לפטופים נבחרים. מיקרוסופט תיאמה עם מספר יצרניות כמו פוג'טיסו, טושיבה, אסוס, אייסר, סמסונג, HP, דל, ועם יחידת היצור שלה עצמה, את השילוב שלה במוצרים יעודיים זולים במיוחד, בשל היעוד העדין לסטודנטים, תלמידים, וגופי חינוך.

לפי מיקרוסופט המחיר יתחיל מ189$ והניידים הראשונים יהיו זמינים כבר בקיץ.

השארת תגובה